ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Osm Čechů na Grand Final Faldo Series

25.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Zachary Bauchou a sir Nick Faldo

18. Faldo Series Grand Final – The Greenbrier, Old White TPC, White Sulphur Springs, USA (22. – 24.10.2014, časový posun -6 hodin)

Sobota – 3. kolo
Díky birdie na poslední jamce finálového kola si Američan Zachary Bauchou vynutil rozehrávku s doposud vedoucím Čechem Šimonem Zachem. V play-off zvítězil Bauchou na první jamce putem do paru a stal se tak absolutním vítězem Finále Faldo Series 2014.

Zachovo druhé místo je významným úspěchem a nejlepším umístěním Čecha v historii této rozsáhlé mezinárodní akce. Zach je také prvním Čechem, který zvítězil v kategorii do 18 let a může se těšit na pozvánku k druhé účasti na Asia Grand Final v březnu 2015.

Osmnáctiletý Šimon Zach ve finále Faldo Series zářil a přiváží do vlasti velmi cenný úspěch.
Františka Luňáčková přiváží domů cenné 4. místo v kategorii dívek do 16. let, Marie Luňáčková veze 6. místo v kategorii dívek do 21 let.  Do Top 10 se v kategorii chlapců do 16 let vešel sedmým místem Jiří Zuska a v kategorii chlapců do 21 let devátým místem Patrik Jeřicha. Kristýna Frýdlová získala loni 11. místo v kategorii dívek do 16 let a letos získala stejnou pozici v kategorii dívek do 21 let.

Oproti loňskému finále, ve kterém Česká republika získala tři druhá, jedno třetí, jedno čtvrté, jedno páté a jedno šesté místo v kategoriích a tři hráče v Top 10 absolutního pořadí však není letošní bilance už tolik zářivá.

Za očekáváním zůstala doma letos tolik úspěšná Hana Ryšková a hřiště Greensbrier Resortu bylo evidentně nad síly prostřední z trojice Luna Sisters Johany Luňáčkové.

Konečné pozice českých hráčů:

Odkazy: … Greenbrier Resort …. Hřiště na satelitní mapě … Faldo SeriesFacebook… Loňské Zpravodajství na Golf.cz

 

Šimon Zach

Pátek  -2. kolo
Druhé kolo za 70 úderů,  tři birdie, jedno bogey a jedno double bogey, kolo v paru. Šimon Zach zůstává sám ve vedení absolutního pořadí finále 18. Faldo Series v americkém Greensbrieru. Vede o jeden úder před Američanem Zachary Bauchou (E) a tři  údery před dvojicí Silva,  Superal (+2). Ve své kategorii Chlapci do 18 let vede Zach o čtyři údery před Angličanem Brarem.

Dobře si vede také nejstarší ze sester Luňáčkových  Marie. Po dvou kolech je na 12. místě absolutního pořadí (+6).

Hana Ryšková, Johana Luňáčková a Kristýna Frýdlová měly černý den a výsledky na 80 ran.

Pozice českých hráčů:

Kompletní výsledky zde

 

Šimon Zach

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe z českých hráčů odstartoval Šimon Zach. Zahrál 69 úderů, pět birdie, dvě bogey a jedno double bogey, celkem jednu ránu pod par. Zach vede ve své kategorii o pět ran před druhým Angličanem Jamie Dickem a v absolutním pořadí sdílí vedení Grand Finále s dalšími třemi hráči. Druhými nejlépe umístěnými českými hráči v absolutním pořadí jsou Marie Luňáčková a Patrik Jeřicha  na 15. místě (+4). První kolo se nevydařilo Františce a Johaně Luňáčkovým.

 

Pozice českých hráčů:

 

Faldo Series Grand Final 2013

Před turnajem
Osm mladých českých hráčů se účastní Grand Final Faldo Series v americkém White Sulphur Springs. Kristýna Frýdlová, Patrik Jeřicha, Františka, Johana a Marie Luňáčkovy, Hana Ryšková, Šimon Zach a Jiří Zuska  jsou zástupci České republiky na celosvětovém finále soutěže, kterou na všech kontinentech světa pro mládež do 21 let pořádá golfová legenda sir Nick Faldo. Finále začíná ve středu 22. října.

Česká republika je na Grand Final úspěšná. Na loňském finále získala v kategoriích dvě druhá místa (Hromádka, Zach), dvě třetí místa (Štrouf, Novák), jedno čtvrté a páté místo (M. Luňáčková, Vlašínová).

Old White TPC  je hřiště s parem 70 a délkou  6.305 metrů ze zlatých chlapeckých a 5.358 z bílých dívčích odpališť.

Odkazy:  … Greenbrier Resort …. Hřiště na satelitní mapěFaldo SeriesFacebookLoňské Zpravodajství na Golf.cz

.

Počet přečtení: 3 816
Komentáře
 • Daniel napsal:

  Doufám, že to nebude znít pateticky, ale u mě Šimon Zach vyhrál … Psychický tlak zvládl v posledním kole výborně a že prohrál loterii v rozstřelu – no a co, nejde o život ani o major :-) Moc se mi líbí z jeho chování i vyjádření, že na rozdíl od mnoha jiných našich profi golfistů a golfistek, kteří pod radami psychologů si lžou sami sobě a stupidně říkají, že si turnaj jedou “jenom užít”, tak Šimon Zach na turnaj jede s jasným cílem vyhrát (a když nevyhraje, tak je z toho naštvaný). Pouze takový přístup vede dle mého názoru do golfové špičky, vše ostatní je pouze karikatura …
  Vůbec nechci hanět práci českých psychologů spolupracujích s některými českými golfovými hráči (naopak pro mnohé české hráče znamenají velkou přidanou hodnotu na základě svých konkrétních rad, jak zvládat některé kritické situace, jak správně dýchat, jak se odizolovat od okolí atd. atd.), ale pokud radí hráčům zaštiťovat se lhaním sám sobě typu “turnaj si jedu užít” pomalu jak na nějakou dovolenou a “ono to nějak dopadne”, tak dle mého názoru s tímto hloupým přístupem nikdy nikdo nic nevyhrál a ani nikdy nevyhraje. O tom jsem naprosto přesvědčen. A jelikož chci být upřímný, tak bohužel tento přístup dle mého názoru brzdí (v tom, aby vyhrála, protože herně na to má) v poslední době i Kláru Spilkovou, přestože je velice obdivuji a moc ji fandím. S takovýmto osobním alibismem se prostě systematicky vyhrávat nedá (a když občas ano, tak je to spíše náhoda). Tiger nebo Rory chodí do každého turnaje s tím, že ho chtějí (za každou cenu) vyhrát a tvrdě jdou od začátku až do konce po vítězství. A už když jsou druzí, tak si to “neužili”  Někteří další hráči mají jasný cíl TOP10 nebo TOP 20 nebo TOP30 nebo někteří jiní alespoň CUT, ale nikdo z top hráčů si nejde na hřiště jen tak z legrace “lážo, plážo” zahrát s tím, že to nějak dopadne. Já opravdu nechápu, kdo s tímto nesmyslným přístupem přišel, protože pomalu každý den to od nějakého nejen českého hráče slyším, jak tím alibisticky omlouvá své minulé anebo ještě častěji své budoucí (většinou očekávané) selhání … Když to porovnám s jinými lidskými činnostmi, tak já (a všichni ostatní) rozhodně do práce také nechodím si to jen tak nějak užít, ale tvrdě makat a dosáhnout konkrétních výsledků, protože jinak by mě firma velice rychle vyhodila nebo bych se nemohl divit, že mě firma na slušné úrovni neplatí (za to “užívání si”) … A prací profi golfistů je hrát golf, a tak tam přece musí platit naprosto stejné zákonitosti, nebo ne? 

 • Daniel napsal:

  Šimon Zach hraje zatím skvěle a jestli ustojí tlak prvního místa před závěrečnou rundou a udrží vedení, pak klobouk před ním. Bylo by to potvrzení toho, že má opravdu v mezinárodní konkurenci velice slušnou perspektivu (opravdu jen potvrzení, protože dle mého názoru “našlápnuto” má již nyní a jestli neustrne v tvrdé práci a udělá správné kroky jako např. stadium v USA, pak jsem si jistý, že za pár let tady máme konečně prvního “mezinárodně konkurenceschopného” golfistu). Dobře hrají i někteří ostatní a ti, kterým to na tomto turnaji nejde, tak myslím nemusí vůbec věšet hlavu. Naopak může je to nakopnout k další tvrdé práci, protože mají důkaz, jak daleko jsou zatím od mezinárodním konkurence a že lichotit si úspěchy v místní slabé konkurenci (z mezinárodního pohledu) je úplně k ničemu. Pro tyto mladé golfisty jde opravdu o sbírání zkušeností, aby měli “benchmark” (srovnání), jak na tom jsou a na čem a jak intenzivně pracovat. Něco jiného jsou už dospělí čeští profesionálové – tam, když po další mezinárodním propadáku slyším, že vlastně jen “sbírali zkušenosti” a že vlastně poznali, že jejich hra se od ostatních hráčů zas tak moc neliší, tak už mi “naskakují pupínky”. Rozumím tomu, že sportovec si musí dodávat sebevědomí, ale toto je dle mého názoru něco jiného – lhaní si sám sobě … A jsem 100% přesvědčen, že s takovým přístupem nikdo nikam nedojde … V životě to dokáží někteří lidé ještě ošidit protekcemi či neférovým jednáním, ale v golfu za Vás nikdo jiný nic neuhraje …

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017