Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Osm Čechů na Grand Final Faldo Series

25.10.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Zachary Bauchou a sir Nick Faldo

18. Faldo Series Grand Final – The Greenbrier, Old White TPC, White Sulphur Springs, USA (22. – 24.10.2014, časový posun -6 hodin)

Sobota – 3. kolo
Díky birdie na poslední jamce finálového kola si Američan Zachary Bauchou vynutil rozehrávku s doposud vedoucím Čechem Šimonem Zachem. V play-off zvítězil Bauchou na první jamce putem do paru a stal se tak absolutním vítězem Finále Faldo Series 2014.

Zachovo druhé místo je významným úspěchem a nejlepším umístěním Čecha v historii této rozsáhlé mezinárodní akce. Zach je také prvním Čechem, který zvítězil v kategorii do 18 let a může se těšit na pozvánku k druhé účasti na Asia Grand Final v březnu 2015.

Osmnáctiletý Šimon Zach ve finále Faldo Series zářil a přiváží do vlasti velmi cenný úspěch.
Františka Luňáčková přiváží domů cenné 4. místo v kategorii dívek do 16. let, Marie Luňáčková veze 6. místo v kategorii dívek do 21 let.  Do Top 10 se v kategorii chlapců do 16 let vešel sedmým místem Jiří Zuska a v kategorii chlapců do 21 let devátým místem Patrik Jeřicha. Kristýna Frýdlová získala loni 11. místo v kategorii dívek do 16 let a letos získala stejnou pozici v kategorii dívek do 21 let.

Oproti loňskému finále, ve kterém Česká republika získala tři druhá, jedno třetí, jedno čtvrté, jedno páté a jedno šesté místo v kategoriích a tři hráče v Top 10 absolutního pořadí však není letošní bilance už tolik zářivá.

Za očekáváním zůstala doma letos tolik úspěšná Hana Ryšková a hřiště Greensbrier Resortu bylo evidentně nad síly prostřední z trojice Luna Sisters Johany Luňáčkové.

Konečné pozice českých hráčů:

Odkazy: … Greenbrier Resort …. Hřiště na satelitní mapě … Faldo SeriesFacebook… Loňské Zpravodajství na Golf.cz

 

Šimon Zach

Pátek  -2. kolo
Druhé kolo za 70 úderů,  tři birdie, jedno bogey a jedno double bogey, kolo v paru. Šimon Zach zůstává sám ve vedení absolutního pořadí finále 18. Faldo Series v americkém Greensbrieru. Vede o jeden úder před Američanem Zachary Bauchou (E) a tři  údery před dvojicí Silva,  Superal (+2). Ve své kategorii Chlapci do 18 let vede Zach o čtyři údery před Angličanem Brarem.

Dobře si vede také nejstarší ze sester Luňáčkových  Marie. Po dvou kolech je na 12. místě absolutního pořadí (+6).

Hana Ryšková, Johana Luňáčková a Kristýna Frýdlová měly černý den a výsledky na 80 ran.

Pozice českých hráčů:

Kompletní výsledky zde

 

Šimon Zach

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe z českých hráčů odstartoval Šimon Zach. Zahrál 69 úderů, pět birdie, dvě bogey a jedno double bogey, celkem jednu ránu pod par. Zach vede ve své kategorii o pět ran před druhým Angličanem Jamie Dickem a v absolutním pořadí sdílí vedení Grand Finále s dalšími třemi hráči. Druhými nejlépe umístěnými českými hráči v absolutním pořadí jsou Marie Luňáčková a Patrik Jeřicha  na 15. místě (+4). První kolo se nevydařilo Františce a Johaně Luňáčkovým.

 

Pozice českých hráčů:

 

Faldo Series Grand Final 2013

Před turnajem
Osm mladých českých hráčů se účastní Grand Final Faldo Series v americkém White Sulphur Springs. Kristýna Frýdlová, Patrik Jeřicha, Františka, Johana a Marie Luňáčkovy, Hana Ryšková, Šimon Zach a Jiří Zuska  jsou zástupci České republiky na celosvětovém finále soutěže, kterou na všech kontinentech světa pro mládež do 21 let pořádá golfová legenda sir Nick Faldo. Finále začíná ve středu 22. října.

Česká republika je na Grand Final úspěšná. Na loňském finále získala v kategoriích dvě druhá místa (Hromádka, Zach), dvě třetí místa (Štrouf, Novák), jedno čtvrté a páté místo (M. Luňáčková, Vlašínová).

Old White TPC  je hřiště s parem 70 a délkou  6.305 metrů ze zlatých chlapeckých a 5.358 z bílých dívčích odpališť.

Odkazy:  … Greenbrier Resort …. Hřiště na satelitní mapěFaldo SeriesFacebookLoňské Zpravodajství na Golf.cz

.