Filip Mrůzek v Dubaji

15.01.2015 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Filip Mrůzek (vpravo)

Vítěz Order of Merit 2014 české PGA a jamkový mistr 2014 české PGA Filip Mrůzek absolvoval v minulé sezóně tři turnaje Challenge Tour, první i druhou Qualifying Stage, kde se dokonce blýskl vítězstvím a sedm turnajů domácí Czech PGA Tour. Stal se hráčem roku PGAC 2014. Na nadcházející sezónu 2015 se připravoval před svátky na Floridě a nyní pokračuje v přípravě v Dubaji. Poté odletí do Maroka na první turnaj z osmi, které Pro Golf Tour pořádá na marockých hřištích. Do Evropy se Pro Golf Tour vrátí až v květnu na turnaj v Rakousku.

Na dotaz, jak se v Dubaji připravuje Filip Mrůzek sděluje: „Jsem tady od devátého ledna. Bydlím u kamaráda Rudy Lišky, ke kterému jezdí Klára Spilková. Trénuji v areálu Emirates každý den, v průměru osm hodin denně. Jsou tu dvě hřiště: Faldo Course a Majlis. Majlis je perfektní hřiště, jeho kvalita je dokonalá. Je to poměrně těžké hřiště, které nic neodpustí. Koncem ledna se tur hraje Omega Dubaj Desert Classic. Po hře trémuji putty, krátkou hru a údery na drivingu. Co se týče golfu je to tu úplná pecka, kvalita ploch a zázemí je tady neuvěřitelná, lepší jsem zatím nikde nezažil. Lidé jsou tu moc příjemní, jako PRO tady mám určitě výhody na trénink, například míče ProV1 k dispozici. Počasí je tu nádherné, 28 stupňů a azuro. Jedním slovem je naprostá bomba být v Dubaji a trénovat tu. Chodím také do fitka, makám na sobě každý den.

Jak se v Dubaji stravuje? „Dá se říci, že jím stejně jako doma. Žádné místní extra speciality. Hodně ovoce a zeleniny. Maso a mořské plody. Málo těstovin, v tom horku je to příliš hutné. Piji hlavně neperlivou vodu a občas modrý Gatorade, ten mi při golfu chutná.

A co dubajské dívky, jsou hezké?: „To fakt nevím, nevidím jim do obličeje. Jsou celé zahalené. Ale říká se , že čím víc je Arabka zahalení, tím je hezčí. Ale jestli je to pravda nezjistím. Jinak jsou tu převážně cizinci, směs všech národností.

A jaký je další program? „V neděli jedeme do Al Ainu na turnaj Mercedes Benz International Pro-Am, který jsem loni vyhrál. Je to turnaj pod záštitou PGA of Europe. Hraje se na velmi pěkném hřišti, na kterém se hraje Mena Tour. Za čtrnáct dní poletím do Marakéše na turnaj Pro Golf Tour Open Samanah.

Série ProGolf Tour má na programu od ledna do května osm turnajů za sebou v Maroku. První právě probíhá a účastní se ho Marek Nový. Marockou anabázi Filipa Mrůzka a českých hráčů budeme pozorně sledovat.

 

.