FedEx St. Jude – vítězem je Dustin Johnson

09.06.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Dustin Johnson

Dustin Johnson

PGA Tour – FedEx St. Jude Classic, Memphis, Tennessee, USA (7. – 10.6.2018,  -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
S velikou převahou vítězil Dustin Johnson (-19). Svého soupeře Andrew Putnama (-13) v posledním kole převálcoval o šest ran. Hrál eagle, tři birdie a jedno bogey, 66 ran, čtyři pod par.  Putnam hrál birdie, bogey a double bogey,72 ran, dvě nad par.
Třiatřicetiletý Dustin Johnson dosáhl letos druhého a v kariéře osmnáctého vítězství na PGA Tour. Za vítězství získal prémii 1,188 milionu dolarů. Po týdnu se vrátil na 1. místo světového žebříčku.
Devětadvacetiletý Andrew Putnam určitě není smutný. Byl blízko životnímu úspěchu, ale prohrát se světovou jedničkou, tolik nebolí. Nakonec prémie za druhé místo 712.000 dolarů několikrát převyšuje jeho celkové dosavadní výdělky. 
Třetí místo získal starý mazák J.B. Holmes (-9). Zůstal čtyři údery od Putnama a deset od Johnsona, ale je to jedno z jeho nejlepších umístění v poslední době, za které získal 448.000 dolarů.

Phil Mickelson v posledním kole zabral, zahrál svůj nejlepší výsledek v turnaji, šest birdie a jediné bogey, 65 ran, pět pod parem. Výsledek ho katapultoval ze 49. místa na důstojnou pozici v Top 20, na konečné 12. místo (-6).

Naopak Brooks Koepka si nejhorší výsledek nechal na poslední kolo. Po 66,69 a 69 zahrál 73 ran se třemi bogey, bez jediného birdie, tři nad par. Spadl z 10. místa na konečnou 30. pozici (-3).

Další umístění: 4. Cink (-8), 6. Goosen, Snedeker (-7), 18. Stricker (-5), 26. Stenson (-4), 30. Stallings (-3), 43. Uihlein (-1), 56. Harrington, List (+2), 72. Schwartzel (+10).

Konečné pořadí

Sestřih 4. kolo

Dustin Johnson – 4. kolo

.

Andrew Putnam

Andrew Putnam

Sobota – 3. kolo
Dustin Johnson (-15) dělí  první místo. Hrál 65 ran díky šesti birdie a jedinému bogey. Přidal se k němu Andrew Putnam, který zahrál ve třetím kole o ránu méně. Dvojice má náskok na dalšího v pořadí pět úderů. Dá se předpokládat, že se mezi nimi rozhodne o vítězi.

Na třetí místo se vysunul starý, dobrý Stewart Cink (-10), kterému se na osmé jamce povedlo Hole in one. Uvidíte ho na videu níže, hned na začátku sestřihu 3. kola.
Brooks Koepka se drží v Top 10, je na 10. pozici (-6).
Phil Mickelson ztratil dalších 35 pozic vinou jednoho double bogey, tří bogey a pouhých dvou birdie (73). Je na 49. místě (-1).

Další pozice: 7. Snedeker (-7), 10. Stricker (-6), 19. Stensopn (-5), 58. Harrington (+1), 72. Schwartzel (+5)

Leaderboard

Sestřih 3. kola

Dustin Johnson – sestřih 3. kola                                Andrew Putnam – sestřih 3. kola

  

.

Dustin Johnson

Dustin Johnson

Pátek – 2. kolo
Dustin Johnson přeskočil 12 míst a dosedl do čela výsledovky (-10). V druhém kole hrál eagle, sedm birdie a dvě bogey, 63 ran, sedm pod par. Přiblížil se na dva údery rekordu hřiště.
O druhé místo (-9)  s e dělí dvojice Ryan Blaum a Andrew Putnam.

Druhý papírově nejsilnější hráč Brooks Koepka ustoupil o sedm příček na 9. pozici (-5).
Phil Mickelson spadl z druhého místa na 14. (-4).  Pět birdie a pět bogey dal výsledek v  paru, o tři rány víc než v předchozím kole.
Lídr prvního kola Ir Seamu Power přinesl o čtyři údery horší výsledek, 69 ran a odsunul se na 7. místo (-6).
Obhájce loňského a předloňského vítězství Daniel Berger neprošel cutem.

Další pozice:  6. Snedeker (-7), 14. Stricker (-4), 19. Schwartzel, List (-3), 40. Stenson (-1).
Cutem neprošli:
Chopra, Berger, Finau, An, Nieman, Aphibarnrat.

Leaderboard

Dustin Johnson – sestřih 2. kola

Dustin Johnson 1. kolo – chip in bosou nohou

Sestřih 1. kola

.

 

Klubovna TPC Southwing

Klubovna TPC Southwind

Úvod
Turnaj začínal v roce 1958 jako Memphis Open. Často měnil jméno, byl například Danny Thomas Memphis Classic, St. Jude Memphis Classic, Federal Express St. Jude Classic, Stanford St. Jude až k dnešnímu FedEx St. Jude Classic.
Týden před U.S. Open vynechává mnoho předních hráčů. Nehrají Thomas, Fowler, Rose, Rahm, Spieth, McIlroy, Day. Z první desítky žebříčku se účastní pouze Dustin Johnson a Brooks Koepka.

Turnaj má dotaci Loňské vítězství bude obhajovat bude Daniel Berger.

Hraje se na hřišti TPC Southwind s parem 70 a délkou 6.624 metrů. Rekord hřiště je 61 ran.

Dotace turnaje je 6,6 milionu dolarů. Loni zvítězil podruhé za sebou Daniel Berger.

Leaderboard

Odkazy:    TPC Southwind    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

.