RoryWin645

Rory McIlroy

PGA Tour – FedEx Cup Playoffs, Tour Championship, Atlanta, Georgia, USA (22. – 25.8.2019, -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Tour Championship a celý FedEx Cup 2019 vyhrál Rory McIlroy. V posledním kole hrál šest birdie a dvě bogey, 66 ran a zvítězil s celkovým skore -18.  Po Woodsovi je teprve druhým hráčem, kterému se podařilo vyhrát FedeEx Cup dvakrát.
Zvítězil o tři údery před Xanderem Schauffele (-14). O třetí příčku (-13) se podělili Justin Thomas a Brooks Koepka.
McIlroy získal nejvyšší odměnu v historii golfu, 15 milionů dolarů. Jeho letošní výdělek tak vzrostl na celkových 23 milionů. Základem jeho úspěchu byly přesné, velmi dlouhé drivy a bezchybné puttování.

Konečné Top 10

TourChamp2019_Top10_4k

Další umístění: 12. DeChambeau, Rahm (-4), 16. Fleetwood, Kuchar (-2), 19. Fowler (E), 21. Cantlay (+1), 26. Rose (+3), 29. Johnson (+10).

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola                                             Finálové kolo kolo Rory McIlroye

.

Justin Thomas

Sobota – 3. kolo přerušeno
Sobotní třetí kolo byla pro nepřízeň počasí přerušeno v 16:17 místního času krátce poté, co finálový flight Thomas – Koepka dokončil 5. jamku. O půl hodiny později udeřil jeden z blesků do stromu  u 16. odpaliště. Třísky zranily šest diváků, pět z nich odvezla sanitka do nemocnice.
Hra bude pokračovat v neděli, v 8 hodin ráno místního času.

V čele přerušeného kola je Justin Thomas se skore -12, následují McIlroy a Koepka se skore -11.

Leaderboard

.

Brooks Koepka

Pátek – 2. kolo
V čele se osamostatnil Brooks Koepka (-13). Zopakoval výsledek z prvního kola 67 ran, tentokrát se čtyřmi birdie a jedním bogey. Na druhém místě jsou Justin Thomas a Rory McIlroy (-12). Xander Schauffele klesl na 4. pozici (-11).
Skokanem kola je Chez Reavie. Na 9. jamce zahrál hole in one, dále šest birdie a dvě bogey. Celkem 64 úderů, šest pod par a poskočil  o 16 pozici z 23. na 7. místo (-6).

.

Top 10 druhého kola

TourChamp2019_Top10_2k

Další pozice: 11. Finau, Rahm  (-4), 15. Fleetwood (-2), 20. DeChambeau (-1), 22. Fowler, Rose (E), 27. Johnson (+2), 28. Leishman (+3).

Leaderboard

Sestřih 2. kola                                           2. kolo Brookse Koepky

.

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním hracím dni vedou Schauffele, Koepka a Thomas (-10).
Justin Thomas nevyužil náskoku deseti ran, které v novém formátu finále obdržel na startu. Hrál čtyři birdie, dvě bogey a jedno double bogey, 70 ran, v paru. Xander Schauffele, který začínal na -4 zahrál čistých šest birdie, 64 ran, Thomase dohnal a zařadil se do čela. Koepka začínal na -7 a stačily mu tři údery pod par, aby také dostihl Thomase a  postavil se na dělenou první pozici. Hrál 67 ran s pěti birdie a dvěma bogey.
O jednu ránu zpět je na čtvrtém místě Rory McIlroy (-9). Obhájce loňského vítězství Justin Rose se zařadil na 13. místo (-4).

Top 10 prvního kola

TourChamp2019_Top10_1kb

Další pozice: 15. Finau (-3), 17. DeChambeau, Fleetwood (-2), 21. Fowler (-1), 23. Leishman, Johnson (E).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

.

FedexCup645Úvod
Třetí a poslední turnaj Playoffs se koná v Atlantě, na hřišti East Lake Golf Clubu. Hraje prvních 30 hráčů žebříčku FedEx Cup. Místo loňského resetu bodů dostanou hráči rány k dobru. První v pořadí po BMW Championship Justin Thomas začne se skore -10, druhý Patrick Cantlay -8, třetí Brooks Koepka -7, čtvrtý Patrick Reed -6, pátý Rory McIlroy -5.  Další hráči obdrží bonusové rány po pětičlenných skupinách. Šestý až desátý -4, jedenáctý až patnáctý -3,  až do nuly pro 26. – 30. místo.
Tiger Woods se mezi nejlepší třicítku nevešel.

Hraje se na hřišti East Lake GC s parem 70 a délkou 6.717 metrů.
Na vítěze Playoffs a celého FedeEx Cupu čeká báječná částka 15 milionu dolarů. Loni zvítězil Angličan Justin Rose.

Americké sázkové kanceláře vypsaly kurz 12/5 na na Thomase, 9/2 na Cantlaye, 5/1 na Koepku a 8/1 na McIlroye.
Experti PGA Tour favorizují Thomase a McIlroye.

Turnaje FedEx Cup Playoffs vysílá Golfchannel.