Playoffs BMW – zvítězil Keegan Bradley

06.09.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Keegan Bradley - foto twitter@pgatour

Keegan Bradley

PGA Tour – FedeExCup Playoffs, BMW Championship, Newton Square, Pensylvánie (6. – 9.9.2018, -6 hodin)

Pondělí – finálové kolo
Navzdory katastrofickým scénářům meteorologické situace se v pondělí podařilo finálové kolo odehrát. S vítězem však nikdo nepočítal. Už vícekrát se Američan Keegan Bradley dostal do Top 10. Letos byl druhý na Cimb Classic a čtvrtý na Canadian Open, ale nikoho nenapadlo, že by mohl vyhrát jeden ze čtyř turnajů hvězdně obsazeného Playoffs. Stalo se.
Bradley hrál v posledním kole osm birdie a dvě bogey, 64 úderů, šest pod par. Dohnal Angličana Justina Rose a vynutil si rozehrávku (oba -20). Ta skončila hned na první jamce. Bradley hrál par, Rose bogey, o vítězi bylo rozhodnuto. Dvaatřicetiletý Bradley si Newton Square odváží šek na 1,62 milionu dolarů a 2.000 bodů do žebříčku FedExCupu.  Ty ho vymrštily o 46 míst dopředu na 6. místo, které znamená účast v posledním turnaji Playoffs.
O třetí místo se podělili Xander Schauffele a Billy Horschell (-19).
Slibné druhé místo po třetím kole nevyužil Rory McIlroy. V posledním kole hrál jenom dvě birdie, 68 ran a ztratil šanci promluvit do čelní pozice. Skončil na 5. místě (-18).
Tiger Woods skončil na pěkném 6.  místě (-17).

Další umístění: 6. Simpson (-17), 8. Finau, Molinari, Fleetwood, Fowler (-16), 12. Thomas (-15), 15. Matsuyama (14),19. Koepka, 24. Johnson, Day, Noren (-11), 41. Leishman (-6), 55. Spieth(-3).

Nyní mají Playoffs týdenní přestávku. Do následujícího Tour Championship nastoupí už jenom prvních 30 hráčů aktuálního žebříčku FedExCupu.

Konečné výsledky

Sestřih finálového kola

.

 

Neděle – finálové kolo
Nedělní kolo ani nezačalo. Pro celonočním dešti vodu zmáčené a nehratelné hřiště, bylo 4. kolo přesunuto na pondělí.

.

Justin Rose

Justin Rose

Sobota – 3. kolo
Na první místo postoupil Justin Rose (-17) se zajímavým zápisem ve skorkartě. Výsledek kola 64 ran, šest pod, vyrobil už v první devítce, kde hrál šest birdie a udržel ho tím, že v druhé devítce hrál devět parů. Vede o ránu před Rory McIlroyem (-16).
Ten hrál v první devítce čtyři birdie, než mu na osmičce upadlo jedno double bogey. Hned na devítce ho však napravil eaglem a v půlce kola byl čtyři pod. V druhé devítce přidal ještě tři birdie a kolo dohrál s výsledkem 63 ran, sedm pod par.  Druhé místo sdílí s Xanderem Schauffele, lídrem předchozího kola.
Výsledek dne, 62 ran přinesl Tommy Fleetwood. Čistých osm birdie ho vyneslo na 4. místo (-15), které sdílí s Rickie Fowlerem.
Tiger Wood zahrál díky čtyřem birdie dobrý výsledek 66 ran, nestačilo to však na výrazné zlepšení pozice. Je na 11. místě (-12), na dostřel pěti ran od vedoucího hráče.

Další pozice: 7. Molinari, Thomas, Matsuyama (-13), 11. Reed (-12), 15. Finau, Day (-11), 21. Rahm (-10), 21. Noren (-10), 26. DeChambeau (-9), 33. Koepka, Stenson, Johnson (-8), 29. Spieth (-6), 50. Leishman (-4), 67. Mickelson (+2).

Leaderboard

Sestřih 3. kola

.

 

Xander Schauffele - foto twitter pgatour

Xander Schauffele

Pátek – 2. kolo
V druhém kole zahrál Woods tři birdie a tři bogey, 70 ran, v paru. To je o osm ran více než v prvním kole, a tak vyměnil výsluní výsledovky za 12. místo (-8). Rory McIlroy přinesl tři birdie a dvě bogey, 69 ran a ustoupil na 7. pozici (-9).
Na první místo nastoupil čtyřiadvacetiletý Xander Sachauffele (-13). Jeho skorkartu zdobí sedm birdie a jediné bogey. Schauffeleho si pamatujeme jako loňského vítěze Greenbrier Classic a Tour Championship. Na druhém místě je Justin Rose (-11).
Na třetím místě se usadila čtveřice se skore -10, kterou tvoří Keegan Bradley, Alex Noren, Rickie Fowler a  Hideki Matsuyama.
Světová jednička Dustin Johnson je na 48. místě (-2).

Další pozice: 7. Thomas, Day (-9), 12. Finau (-8), 20. Simpson, Fleetwood, Molinari (-2), 24. Reed (-6), 31. Rahm, Stenson (-5), 34. Watson (-4), 38. Koepka, Casey, Hatton (-3), 48. Spieth, Poulter (-2), 62. Leishman (E), 66. Scott, Smith (+2), 69. Mickelson (+5).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

2. kolo Xander Schauffele                                             2. kolo Justin Rose

   

.

 

Tiger Woods - foto twitter pgatour

Tiger Woods

Čtvrtek – 1. kolo
Po prvním kole vedou Tiger Woods a Rory McIlroy (oba -8).
Tiger Woods se našel, měl svůj den a zahrál nejnižší skore za posledních pět let. Zapsal eagle, sedm birdie a jediné bogey, 62 ran, osm pod par. Jeho čtvrteční kolo bylo přehlídkou přesných úderů a skvělého puttování. Na první devítku (hrál od 10. jamky) potřeboval pouhých 29 ran, zahrál ji šest ran pod par. Trefil šestnáct greenů v regulaci. Vrátil se ke svému starému puteru Scotty Cameron Newport 2, se kterým vyhrál 13 ze 14 majorů. „Zahrál jsem s ním stovky  milionů puttů, mám ho od roku 1999,“ řekl Woods. „Moje tělo si to pamatuje.“

Rory  McIlroy hrál deset birdie a dvě bogey, také 62 ran (-8).  Na třetím místě je Xander Schauffele (-7).

Lídr FedExCupu a vítěz posledních dvou turnajů Bryson DeChambeau zahájil čtyřmi birdie a jediným bogey, výsledkem 67 ran, tři pod parem. Je na 20. místě (-3).
V paru došel Dustin Johnson, světová jednička. Tři birdie a tři bogey daly výsledek  70 ran a  49. místo (E).

Další pozice: 4. Thomas, Noren (-6), 8. Fowler (5), 12. Matsuyama, Rose, Rahm (-4), 20. Spieth, Day (-3), 30. Poulter, Finau  (-2), 38. Reed, Koepka, Casey, Hatton (-1), 49. Molinari (E), 57. Fleetwood, Watson (+1), 65. Mickelson (+3), 67. Scott, Leishman (+4).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

1. kolo Tiger Woods                                                                     1. kolo Rory McIlroy

  

 .

Logo_BMWChampionship100Úvod
Třetím turnajem pokračují FedExCup Playoffs. Účastní se ho už jenom 70 nejlepších hráčů žebříčku FedExCup.

Z první desítky obou žebříčků OWGR i FedExCup už nechybí nikdo. Po dvou vynechaných kolech naskakuje po zranění do kolotoče poslední chybějící Rickie Fowler. Na startu je také největší magnet turnaje Tiger Woods. Protože jsou v žebříčku za sebou, půjde ve flightu právě s Fowlerem a Spiethem. Budou bojovat u udržení v první třicítce FedExCupu, aby postoupili do  poslední akce Playoffs Tour Championship, který bude hrát pouze prvních 30 hráčů žebříčku.
Stejně tak vyrazí společně do prvního kola první trojice žebříčku DeChambeau, Johnson a Rose.

Experti PGA Tour jednoznačně favorizují Bryson DeChambeau. Na další místa kladou Justina Rose, Brookse Koepku a Rickie Fowlera.

Hraje se na hřišti Aronimink GC v pensylvánském Newton Square s parem 70 a délkou 6.618 metrů.

Dotace turnaje je 9 milionů dolarů. Loni zvítězil Marc Leishman.

Leaderboard

Odkazy:   Aronimink GC     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje    Loňské zpravodajství

.