Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Faldo Series – Šimon Zach v Číně

12.03.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Šimon Zach - Mission Hills Shenzen

8. Faldo Series Asian Grand Final, Mission Hills, Šen-čen, Čína (11. – 13.3.2014, časový posun + 7 hodin)

Čtvrtek – 3. kolo
Šimon Zach hrál dnes stejně jako v prvním kole 71 úderů (-1). V asijském Grand Finále skončil na velmi pěkném 8. místě v Top 10 a třetí ve své  kategorii dorostenců. Dosavadnímu lídrovi Angličanu Kinnearovi se nedařilo a šanci na vítězství ztratil. Jako černá ruka ovšem v posledním kole řádil Japonec Mikumu Horikawa, který nasázel sedm birdie a tři bogey a s celkovým skore -9 se stal asijským Mistrem Faldo Series, tři údery před Angličanem Kinnearem (-6).

„Dnešní kolo jsem začal skvěle eaglem z dvaceti metrů. Třetí jamka, drive na green dva puty birdie. Mínus tři po třech jamkách vypadalo velice nadějně. Pak jsem udělal pár chyb a po devíti jamkách jsem byl mínus jedna. Na druhé devítce začalo foukat, ale i přes to se mi docela dařilo. Trošku jsem se trápil na greenech. Výsledných 71 ran stejný výsledek jako první kolo. Konečné osmé místo se skorem +2 považuji za veliký úspěch v prvním turnaji sezony,“ napsal Zach z Číny pro české stránky Faldo Series.

Středa – 2. kolo
Stále je to umístění v první desítce, ale ti absolutně nejlepší se Šimonu Zachovi vzdálili. Český golfista zahrál 76 ran (+4) a pohoršil si na celkové skóre +3. Z dělené desáté pozice to má už šest úderů na top 3, zatímco vedoucí dvojice se odpoutala ještě výrazněji. Vedení udržel Angličan Paul Kinnear s průběžnou bilancí -7, o dvě rány za ním je Japonec Mikumu Horikawa. Slovák Jakub Hrinda (+8) je na dělené čtyřiadvacáté pozici.
Zach začal z desátého odpaliště a hned na úvodním pětiparu zopakoval birdie z předchozího dne. Bylo však jeho poslední. Mezi jamkami 13 a 17 si připsal bogey a dvě double bogey, zbylých deset jamek, tedy včetně první devítky, kde se mu v úterý dařilo skórovat, obešel v paru.

„Ahoj. Dnešní kolo jsem startoval z desáté jamky, která se mi povedla skvěle, bylo to moje první a bohužel poslední birdie. Poté se rozpršelo a pršelo až do poloviny druhé devítky. Zahrál jsem dva doubly ze začátku hry, ale nemohl jsem se pořádně dostat do tempa a jak už jsem zmiňoval žádné další birdie nepřišlo. Posledních deset jamek jsem jen opisoval skorekartu. Zítra jdu v 9:05, se ztrátou deseti ran na vedoucího hráče. Budu bojovat dokonce  Šimon, “ uvedl po hře český hráč.

Úterý – 1. kolo
Šimon Zach začal výtečně, dělí se o páté místo průběžného pořadí se skóre -1. Na první devítce zapsal tři birdie a po čtvrtém na desáté jamce byl už na vynikajících čtyřech ranách pod parem. Pak se ale začal zhoršovat a o lepší pozici se připravil na osmnácté jamce, kde hrál double bogey. Pátou pozici sdílí s Indem Ridhimou Dilawarim. Vede Angličan Paul Kinnear (-6), ostatním utekl o tři údery a víc. Slovák Jakub Hrinda se dělí o 13. místo se skóre +2.

 

Mladý český hráč Šimon Zach se účastní asijského finále Faldo Series Asia Grand Final v čínském Šen-čenu. Do resortu Mission Hill byl pozván jako třetí hráč finále americké Faldo Series v Greenbrieru. Resort má s Mission Hills na ostrově Hainan, kde nedávno hrála Spilková společné jméno, protože jde o dva resorty stejného provozovatele. Tento komplex se sedmi hřišti se však nachází asi sedm set kilometrů na severovýchod, severně od Hongkongu.

„Zdravím z Číny. Po nedělním pozdním příjezdu do resortu, jsem v pondělí ráno  začínal cvičné kolo v Mission Hills Faldo Course. Hřiště je kratší, ale velmi úzké se spoustou velikých bunkrů a vodních překážek. Hrál jsem se dvěma hráči z Hong Kongu, což bylo fajn, protože byli příjemní a uměli dobře anglicky. Zítra začínám první turnajové kolo v 9:23 místního času s hráči z Malajsie a Japonska. V Mission Hills je oproti České Republice časový posun +7 hodin. Počasí je okolo 17 stupňů, pod mrakem a občas poprchává. Zítra má prý vysvitnout sluníčko, které jsem tu ještě neviděl tak se těším,“ píše ze Šimon Zach.

Finále se účastní 81 hráčů z 19 zemí ve věku 12 až 21 let. Hraje se v pěti věkových kategoriích, tří chlapeckých a dvou dívčích. Zach je zařazen do kategorie dorostenců Under 18. Přítomen bude samozřejmě i  legendární Nick Faldo.
Faldo Series je jedinou celosvětovou akcí svého druhu. Vyhledává talenty ve věku 12 – 21 let a pomáhá jim rozvíjet jejich potenciál díky sérii turnajů, která kombinuje získání zkušeností s vrcholovou akcí a rady expertů z oblasti golfu, včetně Nicka Falda samotného. Turnajů se každoročně zúčastní přes 5 000 dětí.

Zach v úterý startuje v 02:30 našeho času ve flightu s Japoncem Miyagawou a Malajcem Ganesanem.

 

Odkazy: … Mission HillsHřiště na satelitní mapěFaldo series na Facebooku …  Faldoseries na TwitteruFacebook Šimona ZachaStránky českého Faldo Series

 

.