European Young Masters – budou Češi opět úspěšní?

27.07.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

EGA – European Young Masters, Hamburg, Německo (24. – 26.7.2014, bez časového posunu)

Sobota – poslední kolo
Všechny první místa obsadili Němci. Zvítězili v hlavní soutěži družstev a byli na prvních místech individuálních pořadí chlapců i dívek. Česká republika se v družstvech umístila na 9. místě.
Naši chlapci podali skvělý výkon. Matyáš Zapletal skončil na 4. místě (-1), což je nejlepší mužské umístění od roku 2009. Na 13. místo se zařadil Nicolas Schellong (+6). V individuální soutěži s drtivou převahou zvítězil Nemec Max Schmitt (-12).

Hana Ryšková skončila na 26. místě (+15), Eliška Kocourková na 39. místě (23). Nejlepší hráčkou byla Němka Alexandra Försterling.

Pátek – 2.kolo
Češi se drží. Druhé kolo zahrál Matyáš Zapletal  jednu ránu nad par a je na 7. pozici (+1). Nicolas Schellong také zahrál jednu nad a je na 13. pozici (+5).  Vede Němec Max Schmitt (-12) s náskokem sedmi ran na druhého Dána Johna Axelsena (-5).

V ženách je Hana Ryšková na 34. místě (+13), Eliška Kocourková na 41. místě (+16)

Čtvrtek – 1. kolo
Velmi dobře se uvedl Matyáš Zapletal. Donesl skorkartu se třemi birdie a třemi bogey, 71 úderů (E) a je na 5. místě nedohraného kola. Nicolas Schellong hrál o čtyři údery více a se skore +4 je na průběžném 15. místě. První kolo bylo kvůli počasí přerušeno a dohrává se od 17. hodiny. Vede Němec Max Schmitt (-6)

Už méně lépe začaly dívky. Hana Ryšková hrála 77 úderů (+6) a je na průběžném 28. místě (+6). Eliška Kocourková je na 47.  pozici (+9). Vede Němka Alexandra Försterling (-4).

Před turnajem:
European Young Masters je neoficiálním Mistrovství Evropy družstev kadetů do 16 let. Evropské země se na tomto šampionátu mohou pochlubit, jakou vychovaly novou generaci golfistů. Letos ČGF nominovala Matyáše Zapletala, Nicolase Schellonga, Elišku Kocourkovou a Hanu Ryškovou.  Kapitánem je opět Joaquin Millan Navarro.

Česká republika bývala na EYM úspěšná. Loni skončil tým na 15. místě v Poháru národů, Palkovský na 18. místě a Melichová na 16. místě individuálního pořadí. Nejúspěšnějším ročníkem byl rok 2009, kdy Česká republika získala dvě zlaté medaile. Tehdy čtrnáctiletá Spilková zvítězila v individuálním pořadí, Vlčková skočila šestá a Česká republika zvítězila v Poháru národů.

Odkazy: … Hamburger GC Hřiště na satelitní mapě Stránky EYM

Z archivu Golf.cz – EYM: … 2013 2012201120102009

Archivní video: Vítězná Klára Spilková po návratu z EYM v Paříži před pěti lety: