ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Evropa si Kaymera na rozhodující bod připravila

17.10.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Martin Kaymer

Absolutní obrat v závěrečném rydercupovém dnu, po němž Evropa slavila obhajobu trofeje na půdě USA, nedává stále mnohým spát. Člen vítězného týmu Sergio García prozradil, jak s kapitánem Josém Maríou Olazábalem připravili pro zápas autora vítězného bodu Martina Kaymera.

Německý profesionál si účast v týmu zajistil výkony už na přelomu sezon a potýkal se s výrazným propadem výkonnosti. Přesto byl klíčovým mužem utkání, protože v neděli zdolal Steva Strickera.

“V noci před singly jsme si Olazábal a já s Martinem skvěle pohovořili,” prozradil García v rozhovoru pro European Tour News. “Pak jsem s ním v neděli ráno ještě snídal a řekl jsem mu, jak moc bych si přál, kdyby právě jeho putt rozhodl o Ryder Cupu.”

A přesně to se stalo. Kaymer měl důvěru svých šéfů přesto, že ve čtyřhrách nastoupil jen jednou a prohrál. V pátečních forballech s Justinem Rosem podlehli Dustinu Johnsonovi a Mattu Kucharovi. Sedmadvacetiletý Němec pak celou sobotu stál, ale hosté našli tu odvahu a nasadili ho na singlový zápas číslo 11.

Olazábal, García a jeden ze čtyř asistentů kapitána Migual Ángel Jiménez se dočkali přijetí španělským králem Juanem Carlosem I. v madridském Palace de la Zarzuela. “Fakt, že Jeho Veličenstvo nás poctilo pozváním, činí celou záležitosti ještě výjimečnější,” komentoval audienci Olazábal. “Jsou jistá ikonická místa a toto je jedno z nich. Jeho krása nás uchvátila.”

Král byl údajně v rozhovoru s trojicí svých krajanů, kteří se podíleli na vítězství v americkém Medinah, dychtivý historek, jakou pak García nabídl i reportérům. Zavedl řeč také na bývalou skvělou rydercupovou osobnost Seva Ballesterose. Ten loni v květnu zemřel ve čtyřiapadesáti letech na rakovinu.

“Dotkl se mého srdce, když se o Severianovi zmínil,” prozradil Olazábal, jenž byl blízkým přítelem zesnulého. “Vylíčil, jak byl smutný, když se o jeho skonu dozvěděl.”

Jiménez se po pobytu v paláci rozhovořil o tom, jaký význam má Ryder Cup pro světový golf. “Skvělé na tom je, že taková sopousta lidí, kteří golf vůbec nehrají, nám pak vyprávěla, jak je zápas zvedal z křesel, když ho sledovali v televizi.

Evropa po dvou dnech prohrávala 6:10 a ani singly se zprvu nevyvíjely v její prospěch. Postupně ale získávala bod za bodem až do konečného vítězství 14,5:13,5. Po Kaymerově výhře v předposledním utkání už nic nemohl zmoci ani Tiger Woods ve dvanáctém zápase a s Franceskem Molinarim už jen remizoval. Nasazení italského golfisty na poslední duel bylo podobě odvážným krokem jako v Kaymerově případě.

“Doufám, že to bude znamenat nárůst počtu golfových fanoušků a že se lidé budou mnohem víc bavit o našem krásném sportu,” vyjádřil přání Jiménez a dodal: “Tento Ryder Cup se nedá s žádným jiným srovnat.”

Počet přečtení: 1 260
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017