Evian Championship

14.09.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Kim Hyo-joo

LPGA Tour, LET – Evian Championship, Evian Masters Golf Club, Evian-les-Bains, France
(11. – 14. 9. 2014, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
V roce 2009 vyhrála Kim Hyo-joo domácí amatérský šampionát, na KLPGA byla předloni zvolena nejlepším nováčkem roku, její věhlas však v konkurenci jiných „Seoul Sisters“ pohasl. Na americké scéně hrála jen na sponzorské pozvánky. Nyní naplno propuklo její umění, stala se překvapivou vítězkou pátého ženského majoru sezony. „Byly to největší nervy, jaké jsem kdy měla,“ přiznala vítězná Kim. Po závěrečném výkonu 68 ran (-3) se dostala ke konečnému výsledku -11 a o ránu za sebou nechala na druhém místě Australanku Karrie Webb. Další pozice patří opět jihokorejským golfistkám, spíše méně známým. O třetí se dělí Jang Ha-na a Hur Mi-jung.

Z česky hovořících hráček se lépe dařilo Sandře Gal. Němka na závěr předvedla nejlepší výkon 70 (-1) a postoupila do čtvrté desítky. Američanka Jessica Korda dovršila špatný víkend výkonem 78 (+7) a skončila předposlední z těch, které prošly cutem.

Další pořadí: 16. S. Lewis (-1), 32. Gal (+4), 41. Davies (+6), 71. Korda (+20).

Sobota – 3. kolo
Korejka Hyo Joo Kim se vrátila do vedení (-8). Stačilo jí na to zahrát jednu ránu nad par. Vedoucí hráčka Brittany Lincicome hrála 77 ran, šest ran nad par a odsunula se na 6.  pozici (-4). Na druhém místě přenocuje Australanka Kareie Webb (-7), na třetím Korejka Mi Jung Hur (-8).
Z česky mluvících hráček je Sandra Gal na 47. místě (+5) a Jessica Korda na  71. místě (+13).

Pátek – 2. kolo
Vedení turanje převzala Američanka Brittany Lincicome -10, na druhé místo odsunula Korejku Hyo-Joo Kim (-9). O jedno místo se na třetí pozici odsunula i Korejka Mi Jung Hur (-7). Na čtvrté pozici (-6)  zůstává Norka Pettersen, přidala se k ní Australanka Webb.

Čtvrtek – 1. kolo
Rekordní kolo Korejky Hyo Joo Kim, deset birdie, osm parů a skore 61 úderů (-10) znamenají vedení o čtyři údery před Australankou Karrie Webb (-6) a o pět úderů před třetí krajankou Mi Jung Hur (-5).  Šest ran zpět je na 4. pozici Norka Suzann Pettersen (-5)
Česky mluvící hráčky jsou svorně na 63.  pozici (+1). Američanka Jessica Korda i Němka Sandra Gal hrály 72 úderů.

Další umístění: 6. Icher (-3), 12. Ko , Creamer, Inbee Park(-2), 28. Lewis, Davies, Hedwall (-1), 79. Ai Miyazato (+3), 104. Woods, Ciganda (+6).

Před turnajem
Poslední ženský major sezony se loni stal kořistí Norky Suzann Pettersen, jež jde do boje o obhajobu z pozice vedoucí hráčky evropského finančního žebříčku. Před rokem uhájila pozici svou i tradičních favoritek před náporem Lydie Ko. Novozélandská teenagerka se už vyšplhala na třetí pozici ve světovém žebříčku i v pořadí zámořského okruhu LPGA Tour. Obě tato zásadní pořadí vede Američanka Stacy Lewis před Jihokorejskou Inbee Pak. Všechny čtyři ženy budou na startu, stejně jako ostatní příslušnice absolutní špičky a dvojice českého původu Sandra Gal z Německa a Jessica Korda z americké Floridy.

Hraje se o podíly z dotace 3,25 milionu dolarů (kolem 70 milionů korun) na hřišti, jež prošlo před dvěma lety rekonstrukcí. Má par 71 a měří 5 901 metrů.

Odkazy: … Evian Masters Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeRace To CME GlobeLET Order of Merit

.