LET – Evian Championship

15.09.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – The Evian Championship, Evian Masters Golf Club, Evian-Les-Bains, Francie
(12. – 15. září 2013, bez časového posunu)

Mika Miyazato

Neděle – finálové kolo
V dalším mokrém dnu, i když méně než s čekalo, jen dva výsledky 68 ran (-3) a jeden v podání vítězky. Suzann Pettersen předvedla nejlepší kolo a s konečným skóre -10 získala poslední letošní major titul. O dva údery předčila novozélandskou amatérku Lydii Ko, která začínala poslední den z téže startovní pozice. Třetí skončila Američanka Lexi Thompson, jež jako jediné předvedla stejný výkon jako vítězka a dotáhla to na konečných šest ran pod par. Lídryně po dvou kolech Mika Mijazato odpadla velice záhy a po výkonu 79 (+8) obsadila až dělenou devatenáctou pozici.
Z česky hovořících golfistek byla lepší Němka Sandra Gal, jež na závěr předvedla výkon 73 (+2) a dělí se rovněž o 19. místo. Američanka Jessica Korda zahrála na úrovni paru hřiště, ale vinou ztráty z prvního kola jí patří pozice na konci čtvrté desítky leaderboardu.
„Splnil se mi sen,“ konstatovala dvaatřicetiletá Pettersen. „Vždycky jsem tady chtěla vyhrát a zvlášť teď, kdy se turnaj stal majorem. Jsou tu skvělí diváci, už tady hraju po dvanácté nebo po třinácté,“ zářila. Na klasickém majoru už také jednou zvítězila, bylo to v roce 2007 na LPGA Championship. „Mám za sebou skvělých pět týdnů, které začaly Solheim Cupem. „To vítězství mě povzbudilo a začal asi nejlepší měsíc mé kariéry,“ dodala vítězná Norka.
Další pořadí:
4. Ryu, Pak (-5), 6. Stanford, S. Lewis, Ch. Choi (-4), 11. Salas, Feng (-2), 15. A. Mijazato, Webb (-1), 19. M. Mijazato, Gal, Creamer (E), 37. Korda, Wie (+3), 44. Shin, N.Y. Choi (+4), 52. Ciganda (+5), 64. Matthew (+7), 67. I. Park (+8).

Sobota – 2. kolo
Navzdory zhoršení na 69 ran (-2) se v čele udržela Mika Mijazato. Japonka má průběžné skóre -8 a náskok jednoho úderu před Novozélandskou amatérkou Lydií Ko a zkušenou norskou golfistkou Suzann Pettersen. Sandra Gal si výrazně pohoršila a vypadla z okruhu kandidátek na vítězství. Výkon 74 ran (+3) znamená zhoršení o osm úderů a pád na dělenou čtrnáctou pozici. Další česky hovořící hráčka Jessica Korda naopak úspěšně zvládla úkol projít cutem, ačkoli zaujímá pozici až na začátku druhé padesátky průběžného pořadí.
Nejlepší denní výsledek 66 (-5) zahrála Jihokorejka Ryu So-yeon a stačí jí na dělenou pátou pozici. Ve všelijakých povětrnostních podmínkách to žádný skórovací den nebyl, i když třeba Ko zahrála bezchybné kolo se čtyřmi birdie. Vedoucí Mijazato sice měla mizerná start bogey – bogey, ale pak už byla zase výborná a překlopila výkon na konečných 69 (-2).
Další pořadí:
4. S. Lewis (-6), 5. Ryu, Pak (-5), 11. Thompson, Creamer (-3), 14. Webb, Wie, Gal (-2), 27. Feng, N.Y. Choi, A. Mijazato (E), 46. J.Y. Shin (+2), 54. Korda, I. Park (+3), 65. Matthew (+4).
Cutem neprošly:
Tseng, Davies, Ker, Gustafson, Boeljon.

Mika Miyazato

Pátek- 1. kolo
Sandra Gal byla dlouho ve vedení, v pozdním odpoledním programu se před ni přece jen jedna konkurentka dostala. Je to Japonka Mika Mijazato, jež o sobě v této sezoně nedávala tolik vědět jako v minulosti. Dosáhla výkonu 65 ran (-6), ve skórkartě má jedno bogey a sedm birdie. Němka českého původu Gal má zápis čistý s pěticí birdie a spolu s ní se o druhé místo dělí ještě Jihokorejka Pak Se-i a Suzann Pettersen z Norska.
Obhájkyně titulu Inbee Park  zahajovací kolo nezvládla a po výkonu 74 (+3) se dělí až o 71. místo. To by teoreticky ještě mohlo stačit na cut, zato výsledek druhé česky hovořící hráčky Jessiky Korda nikoli. Americká solheimcupová reprezentantka zahrála 75 (+4) a z dělené 85. pozice bude muset výš, aby prošla do finálové části.
Ta by měla být pouze jednokolová. Pořadatelé oznámili, že vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí bude turnaj zkrácen na tři kola s cutem po 36 jamkách.
Další pořadí:
20. Salas, Creamer, Masson, Feng (-1), 33. Ryu, Gustafson (E), 46. Thomspon (+1), 57. Matthew, J.Y. Shin (+2), 71. I. Park, Davies (+3), 85. Korda, Tseng, A. Mijazato (+4), 101. Kerr (+5), 113. Ciganda (+7), 118. Woods (+9).

 

Evian Masters - 1. kolo

Čtvrtek – 1. kolo (zrušeno)
Pro nehratelné hřiště bylo první kolo odloženo na pátek. Částečné čtvrteční výsledky hráček byly vymazány. Páteční start je plánován na 7:45.

 

Bude to v Evropě, ale bude to, jako kdyby se sem přestěhovala takřka celá americká scéna. Kvalifikovaly se i česky hovořící profesionálky Jessica Korda a Sandra Gal. Pátý ženský major v pořadí, co do obliby ale nikoli ten poslední, se přesunul z červencového termínu na pozdně letní a počasí by mu mohlo přidat na zajímavosti. Oficiální dotace činí 3,25 milionu eur, do evropského žebříčku se budou počítat podíly z částky přepočtené na 2 496 170 eur. Hraje se ve stejném resortu, ale pět jamek je zcela nových (čísla 5 a 15 až 18). Otevřeny byly 1. července, takže možnost trénovat byla omezená a mnohé hráčky si v tomto týdnu vyzkoušely pozměněnou osmnáctku poprvé. I ty, které to tu znaly, musela překvapit proměna systému bunkerů. Větší a ploché byly nahrazeny menšími a hlubšími, vzniklo 77 nových pískových překážek. Nový design mají i greeny. Vznikl par 71 o délce 5 877 metrů a titul na něm bude obhajovat Jihokorejka Inbee Park, vítězka tří letošních turnajů této nejvyšší kategorie.

Odkazy: … Evian Masters Golf ClubHřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje …  Loňské zpravodajství na golf.cz

 

.