European Young Masters – Tichý veze 4. místo, České šesté

EGA – European Young Masters (EYM), Oslo, Norsko
(26. – 28.7.2018)

Sobota – 3. kolo
Kadeti
Václav Tichý nezískal bronzovou medaili o jedinou ránu. V posledním třetím kole hrál 72 ran,  v paru a skončil na 4. místě (E).
Filip Jakubčík obsadil 23. místo (-12).
Mistrem Evropy se stal Dán Sebastian Friedrichsen (-2), druhý skončil Fin Sakke Siltala (-2). Třetí místo před Tichým obsadil Němec Luc Breuer (-1).

Kadetky
Sarah Hricíkové se nepovedlo poslední kolo. Dvě triple bogey, jedno double bogey, bogey a tři birdie, celkem 78 ran nepustily Hricíkovou výš než na konečné 7. místo (+9).
Magdalena Červinková obsadila 25. místo (+23).
Mistryní Evropy se stala Angličanka Caitlin Whitehead (-3) před dvojicí tvořenou Španělkou Carolinou Lopez-Chacarra se Švédkou Ester Fagersten (obě E).

Pohár národů
V Poháru národů skončila Česká republika na 6. místě. Mistrem Evropy se stal tým Švédska před Španělskem a Německem.

Konečné výsledky

.

Titul

Tichý, Hricíková, Jakubčík, Červinková

Pátek – 2. kolo
Kadeti
Václav Tichý dnes svůj výkon ještě zlepšil, hrál 71 ran. jednu pod par. Svojí pozici v pořadí zlepšil o šest příček. Nyní je v Top 10 na 5. místě (E).

Filipovi Jakubčíkovi se dnes nevedlo. Hrál jediné birdie a s počtem 78 ran ustoupil o 14 příček na 28. pozici (+8).
V kategorii chlapců stále vede Portugalec Petr Cruz Silva (-4).

Kadetky
Sarah Hricíková pokročila o 6 pozic a je nyní v Top 10 na 6. místě (+3).
Magdalena Červinková se zlepšila o ránu, hrála jich 79. Je na 29. místě (+15).
V dívčí kategorii vede Angličanka Caitlin Whitehead (-4).

Pohár Národů
Česká republika zlepšila svoji pozici o jednu příčku. Je na 7. pozici. Vedou Švédové před Portugalskem a Německem.

Leaderboard

.

Titul

Čtvrtek – 1. kolo
Naši kadeti si v prvním kole vedli velmi dobře. Václav Tichý hrál 73 (-1) a usadil se na 11. pozici. Filip Jakubčík je jen o ránu dál. Hrál 74 ran (+2) a je na 14. místě.
V chlapecké kategorii vede Portugalec Pedro Cruz Silva (-6).

Z českých kadetek si vedla lépe Hricíková. Výsledkem 75 (+3) stanula na 13. místě.
Magdalena Červinková je po výkonu 80 (+8) na 27. místě.
V dívčí kategorii vedou Ruska Natalia Guseva a Švédka Ester Fagersten (obě -2).

V poháru národů je Česká republika na 8. místě.  Vedou Portugalci před Švédy a Nory.

Leaderboard

Sestřih 1. kola

.

Logo_EYM_201743Úvod
European Young Masters (EYM) je neoficiálním mistrovstvím Evropy smíšených družstev do šestnácti let. Letošního ročníku se účastní 27 týmů.

Česká golfová federace obsazuje toto mistrovství pravidelně a naše země je na EYM úspěšná. V roce 2016 získala 1. místo v Poháru národů. Nejúspěšnějším ročníkem byl rok 2009, kdy Česká republika získala dvě zlaté medaile. Tehdy čtrnáctiletá Spilková zvítězila v individuálním pořadí, Vlčková skočila šestá a Česká republika zvítězila v Poháru národů.
Loni skončila ČR na 9. místě. Mistrem Evropy se stal tým Anglie.

Na letošní EYM federace vyslala Václava Tichého, Filipa Jakubčíka, Sarah Hricíkovou a Magdalenu Červinkovou. Výpravu stejně jako loni vedou kapitán Petr Šavrda a kouč Petr Moučka.

Hraje se na hřišti Hauger GC s parem 72, délkou 6.300 pro chlapce a 5.400 metrů pro dívky.

Každé kolo se týmu počítají tři nejlepší výsledky.