European Young Masters 2009 – Česká republika na stupni nejvyšším, Klára Spilková mistryní Evropy

26.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice V zahraničí

Velikým úspěchem českých barev skončilo v sobotu Mistrovství Evropy do 16 let v Paříži. Čtrnáctiletá česká reprezentantka Klára Spilková v posledním kole donesla výsledek -3 a fantastickým celkovým skore  68,65,69 (-14)  se stala  Mistryní Evropy. Karolína Vlčková obsadila vynikající konečné 6. místo.  Daniel Suchan obsadil 26. místo, Aleš Procházka 37. místo. Česká republika zvítězila v Poháru národů a veze domů dvě zlaté medaile.

;

3. kolo – sobota 25.7.2009
Není dost superlativů k popsání toho, co v Paříži předvedla čtrnáctiletá česká reprezentantka Klára Spilková. Spilková hrála svůj vlastní turnaj bez soupeřek, sama proti hřišti. Výkony 68,65 a 69 jsou neuvěřitelné, jsou to splněná nejodvážnější přání a představy. Španělskou naději Camillu Hedberg na druhém místě porazila o  14 ran.  Skvěle si vedla také  Karolína Vlčková, která obsadila vynikající 6. místo.  Česká republika zvítězila v Poháru národů a získala dvě zlaté medaile.
K titulu Mistryně Evropy z celého srdce gratulujeme Klárce Spilkové, stejně jako celému týmu za zlatou medaili v Poháru národů.

V chlapecké části získal titul Mistra Evropy Holanďan Rietemeijer (-3) před Skotem Stewartem a Němcem Detry (oba -1).

Klára Spilková vložila  další perlu do skvostného náhrdelníku letošní sezóny:  …. březen: šestá v individuálním pořadí  ME družstev ve španělském Sotogrande …. duben: druhá na juniorce Esmond Trophy  ve Francii ……. květen: šestnáctá na mistrovství Německa žen …..  červen: vyhrála Mezinárodní mistrovství dorostenek Německa …… červen: stala se českou mistryní na jamky ….. červenec: s družstvem ČR sedmá na ME Evropy dorostenek ve finské Kokkole ….. červenec: .. European Young Masters, Mistryně Evropy do 16 let….

Kláru nyní čeká Mezinárodní mistrovství Rakouska, Mezinárodní mistrovství České republiky na rány,  pak odléta do USA, kde hraje Junior Solheim Cup, potom do Švédska na ME žen.

Dívky: 1. Mistryně Evropy Klára Spilková (-14),  6. Karolína Vlčková (+9)
Chlapci:  26. Daniel Suchan (+16),   37. Aleš Procházka (+27)

Pohár národů :   1. Česko 656      2. Holandsko 660      3. Španělsko 661

2. kolo – pátek  24.7.2009
Čtrnáctiletá Klára Spilková dnes hrála neuveřitelných 65 ran (-7) a nejbližší soupěřce se vzdálila na 14 ran. Hrála sedm birdie a samé pary. Zůstává jedinou dívkou s  výsledkem pod par  a její celkový výsledek (-11) je absolutně nejlepší. Vedla by suverénně i v chlapecké soutěži. Tu vede Holanďan Krietemeijer (-3).
Spilkové hřiště Golf National Albatros prostě sedí. Přes několik přerušení pro déšť  a ve větru dokázala na tomto hřišti uhrát výsledek, který mezi hráči do šestnácti let patří do kategorie snů.

“Měla jsme dobré druhé rány, jediný trojputt na 14. jamce, ale do paru …,” uvedla Klára pro web EYM.

„One girl show“ aneb výsledky hodné Tigera Woodse. Co víc k předvedené hře Kláry Spilkové dodat? S Klárou v takovéto formě má turnaj European Young Masters pro české fanoušky zcela jiný náboj…. píše Luboš Klikar na serveru ČGF.

„To je úžasné. Klára je někde úplně jinde než ostatní hráči a hráčky. Mám z toho obrovskou radost.“ uvedl pro web ČGF kapitán reprezentace Miroslav Holub.

Slovy chvály nešetřil při své noční cestě z Karlových Varů do Prahy ani prezident Klářina domovského klubu GC Erpet Praha Karel Vopička: „To je neuvěřitelné. Hřiště Albatros patří k chloubě francouzského golfu, je to hřiště Francouzské golfové federace a má i nominaci na pořádání Ryder Cupu. Klára jim ho tam snad rozstřílí.“ čteme na webu ČGF

Umístění našich hráčů po 2. kole:

>Dívky:   1. Spilková (-11) , 11. Vlčková (+9)       Chlapci:  19. Suchan (+6),  40. A.Procházka (+20)

Pohár národů:

1. Česká republika 436   2. Holandsko 438   3. Španělsko 446

1. kolo – čtvrtek 23.7.2009
Spilková hrála v první kole 4 biride a samé pary. V  prvním  kole je  mezi dívkami jediná pod par a vede o pět ran před druhou Švédkou Lundstöm (+1). Svým spoluhráčkám z prvního flightu utekla o mnoho ran: Němce Scherer o 9 ran (+5) a Francouzce Alonso o  20 ran (+16). Par hřiště Golf National je 72.

Klára Spilková zahrála nejnižší skore z celého startovního pole včetně chlapců, kde vede Němec Thomnas Detry (-3).

“Mám ráda toto hřiště, je velmi krásné. Dnes jsem hrála dobrý golf, údery jsem měla pod kontrolou a dobře jsem puttovala do birdie. Doufám, že zítra to bude stejné“,  řekla Spilková pro web francouzkého pořadatale.

“Klára Spilková je opět na špici”píše Patricia Coulange na webu EYM …. “Vítězka německé juniorky, druhá na francouzské juniorce v dubnu, nejnižší hendikep startovního pole,  s prvním kolem bez bogey na hřišti, na kterém se před čtrnácti dny hrálo Frech Open” …. chválí českou hráčku.

Umístění našich hráčů:
Chlapci: 16. Suchan (+2), 52. A.Procházka (+15)        Dívky: 1. Spilková (-4),  14. Vlčková (+4).

Pohár národů:  1. Česká republika 218   2. Belgie 220   3. Wales 220

Mistrovství Evropy  jednotlivců do 16 let se letos koná 23. – 25.7.2009 na hřišti Francouzské golfové federace Golf National u Paříže. Česká golfová federace vysílá na šampionát kadety Aleše Procházku, Daniela Suchana,  Kláru Spilkovou a Karolínu Vlčkovou. Výpravu doprovází pan Tomáš Vlček, otec Karolíny.

Na loňské European Young Masters 2008 v Chantilly se z chlapců umístil Michal Pospíšil na 17. místě a David Procházka na 21. místě.  Jessica Korda se umístila na 6. místě, Klára Spilková na 10. místě.

V Poháru národů získala Česká republika 5. místo z 26  zúčastněných zemí.

Odkazy: ….. Golf National….. Hřiště na satelitní mapě ….. >Stránky EYM

Počet přečtení: 2 613