European Tour – Trophée Hassan II

25.03.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Tour – Trophée Hassan II, Golf du Palais Royal & Golf de l’Océan, Agadir, Maroko (22. – 25. 3. 2012, -1 hodina)

 

Michael Hoey

Neděle – 4. kolo
Říká se, že třetí se směje, když se dva perou. Michael Hoey tentokrát využil soupeření dokonce tří hráčů, kteří figurovali v průběžném pořadí před ním, a k vítězství se vytáhl z děleného čtvrtého místa. Severoirův nedělní výsledek činí 65 ran (-7). To je přesně to, co zahrál i v sobotu, takže o víkendu nahrál 14 ran ze 17 mínusových v konečném skóre. Damien McGrane na druhém místě má výsledek o celé tři údery horší. „Zapracoval jsem na švihu, je teď mnohem stabilnější,“ pochvaloval si vítěz, jenž loni v říjnu vyhrál Alfred Dunhill Links Championship. Také patování prý zlepšil.
Hoey se do popředí leaderboardu dostal záhy. Z osmého greenu odcházel už na mínus pěti. Na desáté jamce sice zapsal jediné bogey dne, ale další trojicí birdie mezi čtrnáctkou a sedmnáctkou si vytvořil rozhodující náskok. Jeden z lídrů po dohrávce třetího kola McGrane ztrácel postupně. V jeho skórkartě je pět birdie a tři bogey a skončil druhý. Hůř dopadl další hráč z dělené vedoucí pozice Matteo Manassero. Proti double bogey na osmičce postavil eagle na patnáctce, ale nedokázal skórovat dostatečně často a dotáhl to jen na 72 ran (even par). Jejich původně nejvážnější konkuren José Manuel Lara zahrál stejně a klesl také.
Třiatřicetiletý majitel čtvrtého titulu na European Tour získal ke čtvrtmilionové prémii druhé místo v průběžném bodování do rydercupového týmu Evropy. „O tom jsem doopravdy moc nepřemýšlel, ale je pravda, že jsem ve hře,“ dodal Hoey.

Konečné pořadí:


Dohrávka 3. kola
Vinou double bogey na poslední jamce přišel Damien McGrane o samostatné vedení. Po výkonu 71 ran (-1) klesl Ir na průběžné skóre -12. A na stejné se vynikající jízdou dostal Matteo Manassero. Na první ze zbylých tří jamek, které musel absolvovat v dohrávce, přidal mladý Ital poslední sedmé birdie kola, na jehož konci odevzdal výsledek 65 ran (-7). Samostatně třetí je José Manule Lara ze Španělska se ztrátou jednoho úderu na vedoucí dvojici.
Další pořadí: 4. Hoey, Baldwin, Sjöholm, Price (-10), 11. Grace (-8), 15. Larrazábal, E. Molinari (-7), 25. F. Molinari (-5), 36. Van Zyl (-3), 43. Kruger (-2), 49. Quesne (-1), 55. Siem (E).


Sobota  – 3. kolo
Damien McGrane se udržel na čele leaderboardu v okamžiku, kdy bylo třetí kolo přerušeno pro tmu. Jeho skóre -10 však ještě v nedělní dohrávce projde proměnou, neboť Ir má za sebou pouze deset jamek. O ránu horší průběžný výsledek mají Ital Matteo Manassero (absolvoval 15 jamek) a Španěl José Manuel Lara (10 jamek).
Dohrávka 2. kola
Damien McGrane zůstal nejlepším hráčem s bilancí mínus 12 ran. O jednu ránu za Irem figuruje Phillip Brice ze Skotska, samostatnou třetí pozici zaujímá Španěl José Manuel Lara.
Cutem neprošli: Rock, J.M. Singh, Fraser, Daly, Levet.

Pátek – 2. kolo
Prudký vítr si vyžádal přestávku o délce pět a půl hodiny. A tak musí vedoucí muž průběžného pořadí Phillip Price ze Skotska čekat, jestli jeho skóre -10 bude stačit na vedení i po sobotní dohrávce. Price byl jedním z mála hráčů, kteří dokončili celý naplánovaný program. Svých 66 ran (-6) poskládal ze šesti birdie.
Mnohem ostřejší palbu spustili Španěl José Manuel Lara a Jihoafričan Garth Mulroy. Oba byli v době, kdy pořadatelé přerušili kolo pro tmu, už byli na denní bilanci -7, ale první na lídra ztrácí jednu ránu a druhý čtyři.

Čtvrtek – 1. kolo
Začátek ostrý, konec agresivní, mezitím spousta výkyvů, to dohromady dává nejlepší výsledek dne 65 ran (-7), jehož autorem je Damien McGrane. „Greeny jsou tu vynikající a když hrajete dobře, máte na nich spoustu šancí skórovat,“ pochválil pořadatele Ir . Hned dvě rány na jedné jamce ušetřil, když na pětiparové desítce, kde vstoupil do turnaje, zahrál eagle. A tyto dvě rány zároveň tvoří rozdíl mezi ním a druhým v pořadí Alejandrem Caňizaresem ze Španělska.
McGrane se ještě na své první devítce dostal na -4, ale jeho třetí (a poslední) bogey dne ho zase přibrzdilo. V tu chvíli měl před sebou ještě pět jamek. S výjimkou sedmičky ale na všech zapsal birdie, a proto celkem výrazně unikl ostatním, protože jen Caňizares má průběžné skóre -5, sedm hráčů na děleném třetím místě (mezi nimi například Ital Edoardo Molinari) na lídra ztrácí už tři údery. „Hrál jsem dnes nádherně a jsem tím nadšen,“ pominul dílčí nezdary autor nejlepšího denního skóre. Už je to skoro čtyři roky, co získal svůj doposud jediný turnajový titul na European Tour.
Hrůzostrašně vyhlížející skórkartu odevzdal Robert Rock. Angličan, jenž figuruje na šestém místě Race To Dubai, zapsal 77 ran (+5), přestože také ona zahrál eagle, a to na pětiparové sedmnáctce. To ale už jen doháněl ztrátu ze čtyřparové jamky č. 4. kde nasbíral plných jedenáct ran.
Další pořadí: 10. Otto, Manassero (-3), 18. F. Molinari (-2), 35. Quesne, Gallacher, (E), 53. Siem (+1), 65. Larrazábal, Grace (+5), 80. Kruger (+3), 102. Daly, Rock (+5).

 

Turnaj bude hrát řada vynikajících evropských hráčů. Hrát budou bratři Molinari, Robert Rock, David Horsey, Matteo Manassero, M.J. Singh, Steve Webster, Chris Wood, David Drysdale, Richard Green či Pablo Larrazábal.

Hraje se hřišti Golf du Palais Royal & Golf de l’Océan s parem 72 a délkou 6 258 metrů.

Odkazy: … Golf du Palais Royal & Golf de l’OcéanSatelitní mapa hřištěStránky turnajeRace to Dubai žebříček