ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Ernie musel bojovat, ale opět zabodoval

02.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Els a PalmerErnie Else vyhrál turnaj Arnold Palmer Invitational, sponzorovaný společností Mastercard. Posouvá se tak opět mezi první světovou desítku na sedmé místo.

Kvůli dešťům dohrával Ernie turnaj v pondělí 29. března a oblečen v modrém tričku si došel suverénně pro vítězství.

Els na hřišti Bay Hill překonal několik vypjatých momentů se solidními pary a nakonec vyhrál o dvě rány. Nyní, po druhém vítězství na Bay Hill ve své kariéře, je považován za velkého favorita na Augustě.

Díky přerušení turnaje kvůli bouřce se Els přiznal, že se další den trochu bál a cítil nesmírný tlak při patování. Na turnaji se údajně zpočátku cítil velmi sebevědomě, pak se pro něj situace ale změnila a musel začít bojovat sám se sebou. „Musím přiznat, že si toto vítězství opravdu zasloužím, bylo to pro mě velké vypětí.“

Celkově skončil s 277 ranami (-11) a posunul se tak ve světovém žebříčku na skvělou sedmou pozici. Výhrou si vydělal 1.08 milionů dolarů, zhruba 20 miliónů korun. Hned poté, co ho Palmer přivítal za osmnáctým greenem, prohlásil, že Els bude letos na Augustě těžkým soupeřem.

Na předávání cen Els prohlásil, že by nejraději svoji vestu nechal obarvit a konkrétně na zeleno. Při hře si prý představoval, že je na Augustě, což mu prý pomáhalo se soustředit. Na Masters se těší a doufá, že zaboduje. Plánuje také, že na Augustu zajede ještě před Houston Open, aby si zkusil na hřišti cvičně zahrát.

Po turnaji se svěřil, že tento rok chce udělat speciálním rokem, hlavně po svých dvou po sobě jdoucích vítězstvích. Dobře si uvědomuje, že má před sebou ještě dost tvrdé práce, ale těší se na to.

 

Aneta Zárubová

Aneta75L

Počet přečtení: 1 173
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017