EPD: Příhoda poprvé v top 10

28.02.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

EPD Tour – Al Maaden Classic, Marrakesch, Maroko
(26. – 28.2.2012, -1 hodina)


 

Úterý – finálové kolo
Pokaženým závěrem se Martin Příhoda připravil o lepší umístění, i tak je ale dělené desáté místo jeho nejlepším v kariéře. Ještě po čtrnácté jamce byl na denní průběžné bilanci -1, ale pak přišla bogey na jamkách 15, 17 a 18, což znamenalo závěrečném kole 74 ran (+2). Jediný český hráč, jenž prošel cutem, dosáhl konečného skóre čtyři rány pod par.
Příhoda má šek na 710 eur a přidal je k prémii z předchozího marockého turnaje. Zatímco po úvodní fázi série v Turecku byl bez finančního zisku, teď má na svém kontě 1 017 eur a v Order of Merit se posunul na 56. místo. Nejlepší z Čechů Marek Nový, jenž podruhé za sebou neprošel cutem, klesl ze třetí na pátou příčku.
Dostali se před něj Němci Björn Stromsky a  Marcel Haremza, jenž v Marrákeši zvítězil. V závěrečném dějství ještě zvýšil svůj náskok před druhým v pořadí Scottem Traversem z USA. Nejlepší ze startovního pole se po úterních 68 ranách zastavil na čísle -18, zatímco Američan zahrál o šest ran hůř.

Neděle + pondělí

Český golfista Martin Příhoda předvedl jedno z nejlepších kol na turnaji Al Maaden Classic v marocké Marrákeši a jako jediný z trojice krajanů prošel cutem. Ve druhém kole zapsal 65 ran (-7) a do finále jde ze samostatného pátého místa. Jeho průběžné skóre -6 však nedává šanci útočit na titul, protože vedoucí Němec Marcel Haremza přinesl do klubovny stejný výsledek jako Příhoda už podruhé a je na 14 úderech pod parem. Druhý Scott Travers z USA zaostává o jeden úder, za nimi je velká mezera.
Své skvělé postavení ve finančním žebříčku nevylepší Marek Nový. Už podruhé v Maroku neprošel cutem. Po nedělním vlažném startu 74 (+2) potřeboval dvě rány pod, aby se procpal do finále. Ještě v polovině pondělního kola se držel na úrovni even par a birdie na dvanáctce jej mělo povzbudit. Vzápětí však na pětiparu č. 13 zapsal Nový double bogey a nakonec zahrál ještě o ránu hůř než v úvodním dnu turnaje.  Napodobil sám sebe z kola prvního, v němž po eaglu ihned smazal tento úspěch také vinou double bogey.
Třetí Čech Stanislav Matuš měl po úvodních 74 ranách stejný úkol jako Nový. Ani jemu nechyběla snaha, avšak ve druhém kole nakonec ještě jednu ránu navíc přece jen přidal a +3 znamená rovněž konec nadějí na finanční zisk.

Odkazy: …. Al Maaden …. Hřiště na satelitní mapě Order f merit

.