EPD Tour – Sueno Pines Classic

04.02.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

EPD Tour – Sueno Pines Classic, Belek, Turecko (2. – 4.2.2012, bez časového posunu)

Sobota – 3. kolo
Zvítězil Nemec Daniel Wünsche s celkovým skóre -9. Lukáš Tintěra a Stanislav Matuš se s dalšími třemi hráči dělí o konečné 23. místo, oba nahráli +2. První ze jmenované české dvojice měl po třech jamkách finálového dne bilanci -2, ale mezi 9. a 13. jamkou nasbíral tři bogey a došel za 73 ran (+1). Jeho krajan začal unikátně: čtyřmi birdie na úvodních čtyřech jamkách. Pak ale přišlo double bogey na pětiparové osmičce a na konci výsledek 71 (-1). Tintěrovi i Matušovi patří prémie ve výši 382 eur.
Marek Nový, jenž zůstal bez finančního zisku, po tomto turnaji klesl na třetí místo žebříčku Order of Merit. Lídrem se stal vítěz závěrečného turnaje v Beleku Wünsche, jenž v Turecku získal dvě prvenství. Matuš je čtyřiadvacátý, Tintěra osmadvacátý.
Série pokračuje první marockou šňůrou tří turnajů, nejprve v Essaouiře od 20. února.

Pátek – 2. kolo
Lídr série Marek Nový neprošel cutem. Na vině není jen špatný začátek, ale také další zhrošení ve druhém hracím dnu. Český golfista zahrál 81 ran (+9), nedokázal zapsat ani jedno birdie, naopak se v jeho skórkartě skví jednou double bogey. Skončil tureckou část okruhu s celkovou bilancí +15 a podobně jako jeho krajané Petr Nič (+8) a Martin příhoda (odstoupil po devíti jamkách) si finančně nepolepší.
Tuto šanci mají naopak Lukáš Tintěra i Stanislav Matuš. Prvně jmenovaný se v pátek zaskvěl čistým výsledkem 67 (-5) s pěticí birdie a za průběžných +1 mu patří dělená 21. pozice. Druhý si naopak výrazně pohoršil, i jeho 77 (+5) však znamenalo postup do finálového kola z dělené 30. příčky.
O tři rány se ve vedení osamostatnil německý profesionál Daniel Wünsche, jenž se dvěma shodnými výsledky 67 dostal na -10.

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe z českých hráčů odstartoval tentokrát Stanislav Matuš. Zahrál dvě birdie a zbytek pary, se skóre 70 ran (-2) se dělí o šesté místo s dalšími sedmi účastníky a na vedoucí německé duo Max Kramer, Daniel Wünsche má ztrátu tří úderů.
Lídr série Marek Nový se tentokrát potýkal s vícero problémy, v jeho skórkartě jsou i dvě double bogey. Celkových 78 ran (+6) znamená až dělené 74. místo a páteční těžký boj o cut. Stejný výsledek přinesli také Lukáš Tintěra a Martin Příhoda. Petr Nič si vedl jen o málo lépe, jeho 76 (+4) stačí na dělenou 61. pozici.

Dalšího turnaje hraného v tureckém Beleku se zúčastní čeští profesionálové Marek Nový, Petr Nič, Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš a Martin Příhoda. Marek Nový je od pondělí leaderem Order of Merit. Přejme mu proto, aby se v čele udržel co nejdéle.

Hraje se na hřišti Sueno Pines v Beleku s parem 72 a délkou 6 413 metrů.

Dotace turnaje je 30.00 eur, našich asi 760.000 korun.

Odkazy: Sueno PinesHřiště na satelitní mapěOrder of Merit