EPD Tour – Sueno Dunes Classic

31.01.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

EPD Tour – Sueno Dunes Classci, Belek, Turecko (29. – 31.1.2012, bez časového posunu)

Úterý – finálové kolo
Nevídáno, neslýcháno: český golfista vede finanční žebříček mezinárodní golfové série. Zasloužil se o to Marek Nový, jenž se na třetím turnaji sezony podělil o třetí místo. Získal 1 750 eur a v Turecku už nastřádal 6 103, což je nejvíc ze všech. A co víc, v průběžném pořadí Order of Merit má Česko tři hráče v první třicítce.
Nový ve třetím hracím dnu udržel svůj letošní standard, hrát na even par a líp. Tentokrát zapsal 67 ran (-2), přestože se na čtyřparové osmičce dopustil double bogey. K němu přidal ještě jedno bogey, ale také pět birdie a z nich dvě na závěrečných dvou jamkách, kde přitom v předchozích dvou kolech neskóroval.
Stanislav Matuš, jenž v úterý hrál 69 skončil na úrovni paru, což znamená dělené 14. místo, Lukáš Tintěra s bilancí +7 obsadil dělenou 34. příčku. První jmenovaný je v průběžném pořadí devatenáctý (1 462 eur) a jeho krajan šestadvacátý (1 151).
První turnaj, který se v Beleku podařilo zorganizovat na tři kola, vyhrál Rakušan Florian Pogatschnigg s konečným skóre -7. Se středomořským resortem se EPD Tour rozloučí turnajem Sueno Pines Classic od čtvrtka do soboty.

Pondělí – 2. kolo
Marek Nový se zlepšil a postoupil o tří příčky výš na dělenou osmou pozici. Ve druhém kole na hřišti s neobvyklým parem 69 zahrál čtyři birdie a dvě bogey, dohromady 67 ran (-2) a na vedoucího Tiaga Cruze z Portugalska ztrácí tři údery. Nejlepší z Čechů byl tentokrát Stanislav Matuš, jemuž se podařilo zahrát eagle na čtyřparové trojce. Vůbec nechyboval, přidal ještě jedno birdie a s průběžným skóre even par mu patří dělená 18. pozice.
Cutem, jehož hodnota je +4, prošel ještě Lukáš Tintěra. Po pondělních 70 ranách má průběžnou bilanci +3 a dělí se o 31. místo. Finálové kolo se už nebude týkat Petra Niče (77 a 74, +13), ani Martina Příhody (79 a 77, +18).

Neděle – 1. kolo
Dobře odstartoval Marek Nový, výkonem 69 (E) je na 11. pozici. Druhým nejlépe umístěným Čechem je Lukáš Tintěra na 29. místě (+2). Stanislav Matuš je na 40. pozici (+3), Petr Nič na 79. pozici (+8) a Martin Příhoda je na 85. pozici (+10).
Vede čtveřice hráčů s výsledkem -3, mezi kterými je i vítěz z loňské Kaskády Lee Corfield  z Anglie, jinak žádný z favoritů. Dalšími jsou Rakušané Florian Pogatschnigg a Christoph Pfau s Ferdinandem Ostherem z Nizozemska.

Dalšího turnaje tureckého startu sezóny EPD se na hřišti Sueno Dunes účastní čeští profesionálové Marek Nový, Petr Nič,Lukáš Tintěra, Stanislav Matuš a Martin Příhoda. Hřiště má par 69.
Dotace turnaje je 30.00 eur, našich asi 760.000 korun.

Odkazy:     Sueno Dune ……..  Hřiště na satelitní mapě

Počet přečtení: 1 763