EPD Tour: Nový prohrál play-off s Woltersem

16.09.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Marek Nový

Neděle – finálové kolo

Turnajový titul, který by mu zajistil mnohem lepší pozici do závěru sezony EPD Tour, Markovi Novému utekl, přestože do posledního hracího dne český golfista vstupoval s náskokem sedmi ran. Nakonec prohrál v dodatečném play-off a skončil druhý.
Razantním zhoršením na 75 ran (+3) kleslo Nového skóre na -9. A tam jej chytil Němec Stephan Wolters, jemuž se naopak dařilo. Předvedl výkon 68 (-4) a vynutil si rozehrávku. Nový mohl ztratit pozici úplně, protože do třinácté jamky měl na kontě jen pět bogey. Pak přece jen zahrál birdie na jamkách 15 a 16, čímž si vydobyl alespoň možnost bojovat o titul v play-off.
Po zisku prémie ve výši tří tisíc eur se Nový v Order of Merit vrátil na pátou pozici. Má na kontě 17 649 eur a přeskočil Němce Björna Stromskyho, jenž skončil ve Vratislavi dvacátý. Za výhru je však prémie o dva tisíce vyšší a s takovou by byl český golfista už v závěsu za čtvrtým mužem finančního žebříčku Damienem Perrierem z Francie. V této sezoně už byl Nový druhý čtyřikrát, v Polsku podruhé samostatně. Má na kontě i další dvě umístění v turnajovém top 10.

Sobota – 2. kolo
Marek Nový udržel vedení a dokonce zvýšil náskok. Sice tentokrát zapsal i dvě bogey, ale díky pěti birdie předvedl další nadprůměrné kolo 69 ran (-3) a dostal se na součet -12, což je nejlepší výkon českého golfisty na tomto okruhu. Mezi Novým a druhým v pořadí Stephanem Woltersem už je úplná propast sedmi ran. Pouze jmenovaný Němec a ještě jeho krajané Daniel Wünsche s Björnem Stromskym přinesli lepší sobotní výsledek než český lídr turnaje na hřišti Toya Golf & Country u polské Vratislavi.
Nového konkurenti v boji o postup na Challenge Tour už zaostávají o devět a více ran.

Pátek – 1. kolo
Fantastický start se do turnaje Deutsche Bank Wroclaw Open podařil Markovi Novému. Český golfista, usilující o návrat do první pětky průběžného pořadí EPD Tour, zahrál bezchybné kolo 63 ran (-9) a ujal se přesvědčivě vedení. Po pětici birdie mezi jamkami 11 a 16 se blýskl eaglem na pětiparové sedmnáctce. Nejbližší konkurent Damien Perrier z Francie, jenž je i přímým soupeřem Nového o postup na Challenge Tour, byl o pět úderů horší.
Jiný český hráč na hřišti Toya Golf & Country u polské Vratislavi nestartuje.

<img class=“size-thumbnail wp-image-22605″ title=“NovyMarek2010″ src=“http://www.golf.cz/wp-content/uploads/2011/01/NovyMarek2010-215×150.jpg“ alt=““ width=“215″ height=“150″ />

Marek Nový

</strong></strong>Turnajový titul, který by mu zajistil mnohem lepší pozici do závěru sezony EPD Tour, Markovi Novému utekl, přestože do posledního hracího dne český golfista vstupoval s náskokem sedmi ran. Nakonec prohrál v dodatečném play-off a skončil druhý. <br /> Razantním zhoršením na 75 ran (+3) kleslo Nového skóre na -9. A tam jej chytil Němec Stephan Wolters, jemuž se naopak dařilo. Předvedl výkon 68 (-4) a vynutil si rozehrávku. Nový mohl ztratit pozici úplně, protože do třinácté jamky měl na kontě jen pět bogey. Pak přece jen zahrál birdie na jamkách 15 a 16, čímž si vydobyl alespoň možnost bojovat o titul v play-off.<br /> Po zisku prémie ve výši tří tisíc eur se Nový v Order of Merit vrátil na pátou pozici. Má na kontě 17 649 eur a přeskočil Němce Björna Stromskyho, jenž skončil ve Vratislavi dvacátý. Za výhru je však prémie o dva tisíce vyšší a s takovou by byl český golfista už v závěsu za čtvrtým mužem finančního žebříčku Damienem Perrierem z Francie. V této sezoně už byl Nový druhý čtyřikrát, v Polsku podruhé samostatně. Má na kontě i další dvě umístění v turnajovém top 10.</p> <p>Neděle – finálové kolo</p> <p><strong>Sobota – 2. kolo<br /> </strong>Marek Nový udržel vedení a dokonce zvýšil náskok. Sice tentokrát zapsal i dvě bogey, ale díky pěti birdie předvedl další nadprůměrné kolo 69 ran (-3) a dostal se na součet -12, což je nejlepší výkon českého golfisty na tomto okruhu. Mezi Novým a druhým v pořadí  Stephanem Woltersem už je úplná propast sedmi ran. Pouze jmenovaný Němec a ještě jeho krajané Daniel Wünsche s Björnem Stromskym přinesli lepší sobotní výsledek než český lídr turnaje na hřišti Toya Golf &amp; Country u polské Vratislavi.<br /> Nového konkurenti v boji o postup na Challenge Tour už zaostávají o devět a více ran. </p> <p><strong>Pátek – 1. kolo</strong><br /> Fantastický start se do turnaje Deutsche Bank Wroclaw Open podařil Markovi Novému. Český golfista, usilující o návrat do první pětky průběžného pořadí EPD Tour, zahrál bezchybné kolo 63 ran (-9) a ujal se přesvědčivě vedení. Po pětici birdie mezi jamkami 11 a 16 se blýskl eaglem na pětiparové sedmnáctce. Nejbližší konkurent Damien Perrier z Francie, jenž je i přímým soupeřem Nového o postup na Challenge Tour, byl o pět úderů horší.<br /> Jiný český hráč na hřišti Toya Golf &amp; Country u polské Vratislavi nestartuje.</p>