EPD Tour – Amelkis Classic

03.03.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

EPD Tour – Amelkis Classic, Amelkis Golf Club, Marrakesch, Maroko
(1. – 3.3.2012, -1 hodina)

Sobota – finálové kolo
Markovi Novému závěr nevyšel. Opět se zhoršil až na 77 ran (+5) a jeho konečné skóre činí +7. Znamená to, že český golfista klesl na konečné 41. místo, což je druhý nejhorší výsledek z hráčů, kteří prošli cutem. Nový se připravil o možnost solidně se umístit už v úvodu. Na druhé jamce zahrál double bogey a následovala tři bogey. Připsal si na konto 280 eur a a s průběžným ziskem  6 383 eur klesl na šesté místo v Order of Merit.
Zvítězil Francouz Damien Perrier s konečným výsledkem devt ran pod par. V play-off zdolal Portugalce Tiaga Cruze, jenž měl po třech kolech stejný výsledek.

Pátek -2.kolo
Cutem prošel pouze Marek Nový, zatímco Martin Příhoda ani Stanislav Matuš nepostoupili. I nejvýše postavený český hráč ve finančním žebříčku série měl však namále. Oproti čtvrtku se totiž zhoršil o dvě rány, zapsal 74 ran (+2) a právě s dvěma ranami nad parem od brzkého odpoledne čekal, kam se pohne hranice cutu. Dlouho byl přesně na ní, pak ještě klesla na +3, takže Nový bude ve finále začínat z děleného 35. místa. Matuš i Příhoda zahráli znovu stejně – 77 (+5)  – a zaostali za cutem o tři rány.
Vedou Maročan Younes El Hassani, jenž se přes noc stačil zhoršít o dvanáct ran,  a Skot Gavin Dear. Oba mají skóre -8.

Čtvrtek – 1. kolo
Marek Nový tentokrát zahájil nadějně s vyhlídkou, že rozšíří svou finanční sbírku a tím i dosavadní více než dobré postavení v průběžném žebříčku. Zahrál dve birdie a dvě bogey, shodou  okolností vždy hned za sebou. Začínal z desátého odpaliště a minisérii birdie – bogey měl na jamkách 13 a 14, posléze v opačném pořadí měnil své skóre na jamkách 7 a 8. Obě birdie byla na čtyřparech, obě bogey na tříparech. Po úvodním dnu stačí even par na dělené 24. místo.
O jednu ránu horší výsledek 73 ran (+1) mají na kontě oba Nového krajané ve startovním poli. Stanislav Matuš i Martin Příhoda figurují na dělené 37. pozici rovněž s reálnou nadějí na cut.
Výsledek na této úrovni málo vídaný zahrál domácí marocký golfista Younes El Hassani. V jeho skórkartě jsou dva eagly, a přestože tam má také jedno bogey, přinesl výsledek 62 ran (-10). To samozřejmě znamená vedení, a to o plných pět úderů před Němcem Maxem Kramerem.

Čeští profesionálové Stanislav Matuš, Marek Nový a Martin Příhoda pokračují v marockém tažení třetím turnajem s názvem Amelkis  Classic. Hraje se na hřišti Amekis Golf Club s parem 72 a délkou 6 657 metrů.
Marek Nový je nyní na 5. místě finančního žebříčku EPD Tour.

Dotace turnaje je 30.000 eur, našich asi 760.000 korun.

Odkazy: … Amekis Golf ClubHřiště na satelitní mapě Order of  Merit