Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

EPD – Nový klesl na celkové šesté místo

28.08.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

EPD Tour – Preis des Hardenberg GolfResort, Northeim, Německo (26. -28.8.2012)


 

Úterý – finálové kolo
Oba čeští golfisté zůstali zhruba na svém. Marek Nový zapsal sice i tři birdie, ale spíš postupně ztrácel a konečný výsledek 76 ran znamená pokles na +13 ran. Dělené 38. místo má za následek, že jeho přímí konkurenti v boji o postup na Challenge Tour přece jen dosáhli o něco vyšších finančních zisků. Nový klesl na šesté místo v Order of Merit, o necelých sto eur se před něj dostal Němec Björn Stromsky, několik konkurentů se k němu přiblížilo.

Lepší umístění zaznamenal Stanislav Matuš, ačkoli ani on v posledním kole nezářil. Po výsledku 73 ran zakončil turnaj na bilanci +7 a mírný posun na dělenou 22. pozici v leaderboardu je opakováním umístění českého golfisty z jeho předchozího startu na EPD Tour v Bad Waldsee.

Zvítězil Němec Marcel Haremza, vedoucí muž EPD Tour. Dosáhl součtu -6 ran a předčil o jeden úder Francouze Davida Antonelliho. Nikdo další se pod par nedostal.

Pondělí – 2. kolo
Dva čeští golfisté prošli cutem turnaje Preis des Hardenberg ze série EPD Tour. Stanislav Matuš má po dvou kolech skóre +5, což stačí na dělené 25. místo, a Marek Nový, jenž ve finančním žebříčku usiluje o udržení páté postupové pozice na Challenge Tour, jde do úterního finále s bilancí +8, o jednu ránu lepším než je hranice cutu. Zbylí krajané Lukáš Tintěra a Jan Zedníček na ni nedosáhli.

Hřiště Golf Clubu Hardenberg v severním Německu se ukázalo být značně náročným, z celého devadesátičlenného startovního pole zůstali po dvou dnech jen tři hráči pod celkovým parem. O vedení se dělí Francouz David Antonelli s Němcem Marcelem Haremzou, druhým mužem průběžného pořadí okruhu, se shodným výsledkem -4.

Matuš se po nedělním začátku 75 (+4) zlepšil o tři rány. Mohl na tom být dokonce mnohem líp, ale v pondělí pokazil poslední třetinu hřiště – na čtyřparových jamkách 14 a 17 zapsal pokaždé double bogey a vypadl z první desítky, kde se ještě chvíli předtím pohyboval. Nový hrál 76 a 74 a z jeho zápisu druhého kola je patrné, že bojoval: vedle jednoho double bogey a šesti bogey zaznamenal také pět birdie, takže pary zahrál na menšinovém počtu jamek.

Tintěra, jenž v předchozích dvou startech pronikl do konečného top 10, skončil se skóre +14 a Zedníček dokonce nastřádal součet +20, v obou hracích dnech začíná jeho výsledek osmičkou.

Odkazy: … GC Hardenberg ... Hřiště na satelitní mapěOrder of Merit

.