ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Prezident Eisenhower a Augusta National

05.04.2017 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Eisenhoower

Dwight Eisehower

Spojení Dwighta Davida “Ike” Eisenhowera s hřištěm Augusta National se datuje od roku 1948. Pět let předtím, než se stal americkým prezidentem.

V dubnu roku 1948 přijíždí vrchní velitel spojeneckých sil ze 2. světové války se svou ženou Mamie na čtrnáctidenní dovolenou na hřiště Augusta National. Na pozvání Cliffa Robertse, který klub založil a vedl. Roberts později napsal, že „tahle návštěva zasela v prezidentovi hlubokou přízeň ke hřišti“. O šest měsíců později se prezident stal členem klubu.

Generál Eisenhower byl horlivým golfistou. I když s hrou začal až v pětatřiceti letech, sáhl si až na handicap 14. V roce 1953 se stal na příštích 8 let prezidentem, a za tu dobu si zahrál na 800 kol. Dokonce si v Bílém domě nechal vybudovat putting green.

Aby si i nadále mohl užívat volně tráveného času na hřišti Augusta National, nechali ostatní členové klubu vybudovat na hřišti dům určený výhradně americkému prezidentovi a jeho ochrance. Dodnes nese název Dům prezidenta Eisenhowera, a my se na něho blíže podíváme v některém z příštích článků.

Spojení prezidenta Eisenhowera a Augusty se připomíná také ve jméně slavného stromu, který stojí na fairwaji 17. jamky. Prezident byl častý „šlajsař“, a svým driverem často strom trefoval. Požádal proto, aby byl strom poražen. To se nestalo, a od té doby je strom známý jako Strom prezidenta Eisenhowera.

.

Počet přečtení: 1 888
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017