Dva Češi na ProGolf Tour

06.06.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Land Fleesensee Classic, Golf & Country Club Fleesensee e. V., Německo

Čtvrtek – 2. kolo
Dobývání cutu zůstalo pro oba české hráče opět nezdařenou misí. Ladislav Ťupa obsadil 111. a Ondřej Špůr 120. místo ze 128 hráčů, kteří dokončili základní část.
Špůr byl tentokrát lepší, jeho čtyři bogey a jedno birdie, tedy 75 ran (+3)  představuje zlepšení o jedenáct ran oproti úvodnímu dějství, přesto ani dva takové nemohly znamenat postup do finálové části, kam se dostali pouze hráči na úrovni even par a lepší. Ťupa zopakoval středečních 78 (+6), ve skórkartě má rovněž čtyři bogey, ale k nim přidal jedno double bogey a na žádné z jamek ránu neušetřil.
Do vedení se dostal Francouz Fernand Osther s průběžným skóre -14. Má náskok čtyř úderů na německou dvojici Anton Kirstein, Florian Fritsch.

Středa – 1. kolo
Ani jeden z českých zástupců si nevytvořil pozici pro případný cut, naopak oba zaujímají místa ve druhé stovce průběžného pořadí. Ladislav Ťupa se vyvaroval větších výkyvů, má ve skórkartě jedno double bogey z pětiparové dvanácté jamky a sólo birdie ze čtyřparové desítky, kde turnaj začal. Jinak ztrácel průběžně až na výsledek 78 ran (+6). Ondřej Špůr odevzdal nejhorší zápis ze všech účastníků 86 (+14) a dělí se o poslední 130. pozici. Také on jedno birdie zapsal, a to na pětiparu číslo 2, jinak je jeho skórkarta poseta ranami navíc, na třech čtyřparech vždy dvěma najednou.
Nejlepší výsledek 64 (-8) zahrál Němec Anton Kirstein a díky němu vede o dva údery před Francouzem Antoinem Schwartzem.

Jelikož se domácí špička soustředí do Kunětické Hory, kde startuje turnaj vyšší Challenge Tour, na třetiligový okruh se vydala jen dvojice, která se do startovního pole D+D Real Czech Challenge nedostala. Podniku Land Fleesensee Classic se od středy do pátku zúčastní Ondřej Špůr a Ladislav Ťupa. O podíly z dotace 30 000 eur (772 350 korun) se bude hrát na hřišti Golf & Country Clubu Fleesensee e. V. v Německu. Prvenství bude obhajovat Dán Christian Baunsoe. Z českých hráčů byl před rokem nejlepší Martin Příhoda na 17. místě (zpravodajství zde).

Odkazy: … Golf & Country Club FleesenseeSatelitní mapa hřištěOrder of MeritLoňské zpravodajtsví na Golf.cz