Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Dva Češi na Challenge ve Francii

13.06.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Najeti Hotels et Golfs Open, Aa St. Omer GC, Lumbres, Francie
(12. – 15. 6. 2014, bez časového posunu)

Neděle – poslední kolo
Španěla Gacriu Pinta nikdo nedohonil a ten si s pohodlným náskokem tří úderů dokráčel pro vítězství (-7). Na druhém místě (-4) skončil jeho krajan Carlos Aguilar (-4). Čeští hráči Lieser a Kořínek neprošli cutem.

Konečné Top 10:

 

Sobota – 3. kolo
Zhoršil se o o šest ran, přesto Španěl Jordi Garcia Pinto udržel vedení ( -6). Na druhé místo se z desáté pozice posunul jeho krajan Carlos Aquilar (-4). Na třetím místě se tlačí čtveřice hráčů se skore -3. Jsou to Američan Tain Lee, Ital Rota a Angličané Hanson a McGowan.

Třetí kole se hraje už bez českých hráčů Liesera a Kořínka, kteří neprošli cutem.

Top 10 třetího kola:

Pátek – 2. kolo
Potřebného zlepšení do mínusových čísel se čeští fanoušci nedočkali ani u jednoho z krajanů, ani Ondřej Lieser ani Aleš Kořínek neprošli cutem a skončili na rozmezí první a druhé stovky pořadí. Lieser zahrál oproti čtvrtku o jednu ránu líp, Kořínek se o dvě zhoršil. Vede Španěl Jordi García Pinto s průběžným skóre -6.

Lieser se ve druhém hracím dnu sice vyvaroval dvojitých ztrát na jedné jamce, ale po menších dávkách ztrácel už na druhé devítce hřiště St. Omeru, kde kolo začínal. Byl už čtyři rány v plusu, birdie na jamkách sedm a devět však jeho čísla vylepšila alespoň na 73 (+2) a zakončil své vystoupení součtem +5 a děleným 88. místem. Kořínek hrál šest bogey proti jedinému birdie, po výkonu 76 (+5) došel na finálních +8, což je dělená 115. pozice.

„Zpátky z Francie, hotovo bylo rychleji než jsem doufal. Když se to pokouším zpětně analyzovat, asi nejvíc výsledek ovlivnila ztráta koncentrace první den na 12. – 13. jamce. Scházelo mi i tréninkové kolo, ale na to se nechci vymlouvat. Hřiště bylo těžké, trestalo tvrdě i maličké chybičky. Můj spoluhráč z flightu Thomas Noerret zahrál jeden den na 12. jamce eagle a druhý den po skoro stejné hře v poli dabláče (4 putty!)…Teď jsem na čekačce na další turnaje Challenge (nejdřív v Belgii), tak uvidím, kam mi moje karta Kategorie 15 pomůže,“ uvedl Lieser o den později na svém FB profilu.

Top 10 druhého kola:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Aleš Kořínek i Ondřej Lieser hráli první kolo shodně 74 úderů (+3), jsou na děleném 98. místě a k předpokládanému cutu jsou vzdáleni na dvě rány. Vede Francouz Julien Guerrier (-6) s náskokem tří ran na další konkurenty.

Kořínek měl dlouho na kontě birdie z jedenácté jamky, své druhé, ale v závěru první poloviny šel vinou dvou bogey do plusu. Ještě víc ho přibrzdilo double bogey na čtyřparové trojce, pak se přes dvě bogey a dvě birdie na skóre tři nad udržel. Lieser začínal z prvního odpaliště, hned v úvodu skóroval a po desítce byl na bilanci -3. To byl ale konec radosti, následovalo první bogey, pak dvě double bogey na čtyřparech 13 a 15, poslední bogey pak na finálové jamce.

„První den turnaje Challenge Tour na severu Francie: Dobrý, dobrý, najednou špatný. Není k tomu co víc dodat, prvních 12 jamek dobrá hra na dostřel od nejlepších, pak se to nějak zlomilo. Ale cut není zas až tak daleko, zítra je další den, takže uvidíme,“ píše Lieser na svém FB profilu.

Top 10 prvního kola:

 

Před turnajem
Ondřej Lieser se do startovního pole dostal po úspěchu z minulého týdne na Kanárských ostrovech a Aleš Kořínek díky výměně divokých karet s promotéry českých turnajů D+D Real. Konkurence bude tradičně silná, irský obhájce Simon Thornton tu není, přešel na European Tour. Hraje se o podíly z dotace 200 tisíc eur (5,5 milionu korun), což je třísettisícový pokles, takže na rozdíl od loňska se výsledky nezapočítávají do Race To Dubai.  Hřiště s parem 71 měří 5 979 metrů.

Odkazy: … St Omer GC … Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.czOrder of Merit

.

.