Alfred Dunhill Links Championship

02.10.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Oliver Wilson


European Tour – Alfred Dunhill Links Championship, Old Course St Andrews, Carnoustie & Kingsbarns, Skotsko

(2. – 5. 10. 2014, časový posun: -1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Devětkrát již sahal po titulu. Až dnes čtyřiatřicetiletý Angličan Oliver Wilson konečně dosáhl vítězství. Tři birdie a jediné bogey (-17) zajistilo Wilsonovi první titul a výdělek 625.787 Eur, zhruba 17 milionů českých korun. O druhé místo (-16)  se dělí Skot Richie Ramsay, Severoir Rory McIlroy a Angličan Tommy Fleetwood.
Další umístění: 6. Oosthuizen (-14), 9. Koepka (-13), 18. Paul Lawriem Hansen, Uihlein, Harrington, Jacquelin (-10), 32. Els (-8), 32. Gallacher (-8), 42. McGinley (-7).

Konečné Top 10:

Sobota – 3. kolo
Oliver Wilson se vrátil do vedení (-15), když na hřišti St Andrews zahrál 65 (-7), složených z jednoho eagle a pěti birdie. Dva hráči zahráli St Andrews za 62 úderů a prolétli výsledkovou listinou  dopředu. Tommy Fleetwood se posunul nahoru o 38 míst na druhou pozici (-12) a Louis Oosthuizen o 70 míst na 9. pozici (-10).
Na druhou dělenou pozici se vysunul také Rory McIlroy  a do finálového kola půjde se ztrátou tří úderů na vedoucího hráče.
Z hrdinů Ryder Cupu zůstali za hranicí cutu Martin Kaymer a Victor Dubuisson.

Další pozice: 6. Ramsay (-11), 12. Gallacher, Harrington,  (-9), 19. Casey (-8), 46. E.Molinari (-4), 58. Larrazábal (-4).
Cutem neprošli: McGrane, Faldo, Hansen,Jamieson, Luiten, Mongomerie, Dyson, Dubuisson, Schwartzel, Manassero, Kaymer.

Top 10 třetího kola:


Pátek – 2. kolo
Do čela se prodral Francouz Raphaël Jacquelin (-9) a vede o ránu před Irem Shane Lowrym (-9). Druhou pozici dělí čtveřice hráčů se skore -8 a jsou to Ir Shane Lowry, Ir Padraig Harrington, Angličan Oliver Wilson a Francouz Alexander Levy. V první desítce hráčů dnes většina absolvovala většina hřiště Carnoustie, jediný Shane Lowry přinesl výsledek ze St Andrews.

Čtveřice hráčů Evropy z Ryder Cupu zlepšila výsledky i pozice. Stephen Gallacher je na 9. místě (-6), Victor Dubuisson a Rory McIlroy na 20. místě (-4), Martin Kaymer je na 110. místě (+2).

Další pozice: 6. Rymsay (-7), 20. Hansen (-4), 28. Ed. Molinari, Paul Lawrie (-3), 40. Jaidee, Luiten (-2), 40. Casey (-2), 60. Faldo, Montgomerie (-1), 79. Larrazábal, Dyson, Oosthuizen (E), 97. Els (+1).

Top 10 druhého kola:

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlépe odstartovali tři hráči, kteří zahájili na hřišti Carnoustie. V čele je Angličan Oliver Wilson, který má ve skorkartě zapsaných devět birdie a jediné bogey  (-8). O ránu zpět je na druhém místě Francouz Raphael Jacquelin (-7) o další ránu dále je na třetím místě (-6) Ir Padraig Harrington. Příčku dělí s krajanem Shane Lowrym, ten ale výsledku dosáhl na hřišti Kingsbarns. Prvním hráčem ze St Andrews je Angličan Robert Rock (-5) na 5. místě.
Ze čtyř hrdinů Ryder Cupu hrajících Dunhill Links je Gallacher na 11. místě, Dubuisson na 40. místě, McIlroy na 97. a Kaymer na 121. místě.

Další pozice: 
11. Gallacher (-4), 18. Casey, Ramsay, Paul Lawrie (-3), 28. Peter Lawrie, Koepka, oosthuizen (-2), 40. Els, Dubuisson, Faldo (-1), Mongomerie (E),  97. McIlroy (+1), 121. Kaymer (+2).

Top 10 prvního kola:

Před turnajem
Čtyři z dvanácti hrdinů Ryder Cupu se představí tam, odkud se golf rozšířil do celého světa. Severoir Rory McIlroy, Němec Martin Kaymer, Francouz Victor Dubuisson, Skot Stephen Gallacher, to jsou hráči, o jejichž skalp se bude pokoušet nejen kvalitní skupina předních mužů nejvyššího evropského okruhu s letošními tituly, ale také zkušení linksoví golfisté jako Severoir Darren Clarke, Ir Pádraig Harrington, Skot Colin Montgomerie, Jihoafričané Ernie Els s Louisem Oosthuizenem a další. Na akci s dotací pět milionů dolarů (něco přes 108 milionů korun) není nouze o překvapení. O jedno se loni postaral Angličan David Howell, když v play-off porazil Američana petera Uihleina, další nečekané jméno na špici. Oba budou opět na startu.

Všechna tři hřiště mají par 72 a od loňska se metráž nezměnila. Carnoustie dokončené v roce 1867 je nejdelší, měří 6 777 metrů. Kingsbarns (6 539), kompletně renovované na prahu nového milénia, pro změnu disponuje třemi pětipary o více než půlkilometrové délce. Old Course v St Andrews je pojem sám o sobě a pro turnajové účely je nataženo na 6 655 metrů, včetně jamky číslo 14 dlouhé 565 metrů. Sedm dvojitých greenů tvoří charakter stejně jako protažená plocha podél pobřeží a hluboké pískové překážky „pot bunkers“, společný rys pro skotské linksy.

Odkazy: … Old Course St Andrews + satelitní mapa hřištěCarnoustie + satelitní mapa hřištěKingsbarns + satelitní mapa hřištěStránky turnajeRace To DubaiLoňské zpravodajství na golf.cz

.