obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Dům Ike Eisenhowera na hřišti v Augustě

06.04.2017 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

eisenhower-cabinDům prezidenta Eisenhowera na hřišti Augusta National možná vypadá jako kterýkoli jiný, ale není. Byl navržen místním architektem ve spolupráci s tajnými službami jako místo, kde bude americký prezident v bezpečí.

Ike, jak se přezdívalo vrchnímu veliteli spojenecké armády ve 2. světové válce, se stal členem zdejšího klubu v roce 1948. Půl roku potom, co zde strávil dvoutýdenní dovolenou, o které později prohlásil, že to byla po několika letech jeho nejlepší dovolená.vůbec

V roce 1953 se stal Dwight Eisenhower na příštích 8 let prezidentem Spojených států. V té době už byla dovolená na hřišti v Augustě pevnou součástí Ikova života. V prezidentském období klub navštívil celkem 29 krát. A právě proto se přistoupilo k vybudování vily, jejíž náklady zaplatily členové klubu. Dům se nachází poblíž 10. jamky.

Práce na výstavbě třípodlažní vily se sedmi ložnicemi započaly den po skončení turnaje Masters v roce 1953, a do konce září bylo hotovo. Na první pohled se od ostatních domů ničím zvláštním neliší. Při bližším pohledu si bystrý pozorovatel může všimnout, že nad dveřmi domu visí prezidentská pečeť, a například sklep v domě byl vybudován tak, aby v něm mohli být ubytováni členové tajných služeb.

Když zde prezident trávil čas, obyčejně se dopoledne věnoval pracovním záležitostem. Odpoledne odpálil pár míčků na drivingu a vyrazil na hřiště. Večer si rád zahrál bridge.

Dwight Eisenhower není jediným prezidentem, který v Augustě pobýval. V roce 1983 sem vyrazil také Ronald Reagan. Během jeho návštěvy došlo k nečekané události – ozbrojený muž vrazil do klubu, a zajal několik rukojmých v místním golfovém obchodě, přičemž se dožadoval rozhovoru s prezidentem.

Ale o tom zase příště….

.