Duel Woods – Williams nekončí, pokračování ve čtvrtek na hřišti

16.11.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Williams a Woods - to už je minulost

Pořadatelé Autralian Open byli ještě v minulém týdnu ohleduplní a oddělili je, při Prezidentském poháru však už Tiger Woods a Steve Williams stanou tváří v tvář. Hráč a caddie, jejichž partnerství trvalo dvanáct let, mají za sebou období kontroverzí a teď budou poprvé soupeřit na sportovním poli.

Mohou za to kapitáni amerického a mezinárodního týmu Fred Couples a Greg Norman. První nasadil Woodse a jeho spoluhráče Steva Strickera na poslední pozici zahajovacích foursomů, kam jeho kolega zapsal dvojici Čche Kjong-ču, Adam Scott. A právě druhému jmenovanému teď Williams nosí hole.

Oba kapitáni popřeli, že by se takto domluvili, avšak Couples se na tiskové konferenci do komentáře poněkud zamotal: „Byli jsme oba tady, vyplňovali jsme karty a takhle to dopadlo. Myslím, že by bylo horší, kdybychom to před sebou schovávali.“

Norman rovnou přiznal, že tuto variantu považuje za dobrou pro utkání. „Bylo toho zapotřebí. Prohovořili jsme to a všichni tři jsme řekli okay,“ dodal za sebe i oba své svěřence.

Když Woods v létě vyhodil Williamse, jenž v době Američanovy herní přestávky požádal o svolení se záskokem u Scotta, stal se z caddieho muž posedlý pomstou. Vždy loajální Novozélanďan jásal nad výhrou svého nového šéfa na Bridgestone Invitational jako nad nejsvětlejším okamžikem své kariéry. Před dvěma týdny pak před šanghajským turnajem označil na veřejném fóru Woodse za černého debila.

Už v Sydney, kde se konalo Australian Open, si údajně všechno vyříkali z očí do očí a Williams se omluvil i v médiích. Teď v Melbourne ale budou muset strávit několik hodin poblíž sebe jako přímí protivníci. Bude Williams těžit ze znalosti Woodsova chování? Těžko si lze představit, že by naopak mohl téhož využít Woods.

Je tu tedy prostor pro nové spekulace. Byly to ostatně nekonečné spekulace, jimiž média vlastně dotlačila kapitány k jejich volbě, ať už byla samostatná či vzájemná. Člen Výběru světa Jason Day potvrdil, že záležitostí žili i samotní golfisté. „Sledovali jsme párování společně v hráčském stanu a čekali jsme na to, kdy přijdou jména Woods a Stricker,“ uvedl Australan, jenž v Sydney absolvoval se svým idolem Woodsem dvě základní kola v témže flightu.

Když v přímém přenosu nasazování dvojic došlo na tu poslední, rozlehl se klubovými prostory Royal Melbourne Clubu bouřlivý potlesk. „Každý je tím plný, tři dny jsme se tady bavili, ale mám dojem, že ve čtvrtek tu bude o něco tišeji, doplnil Day.

Čtyřiačtyřicetiletý Stricker dokázal, že je v rozhovoru s novináři zběhlý. „Stevie a Tiger spolu mluvili, takže myslím, že problém je pryč. Myslím, že nejlepší bude nechat to být,“ pokrčil rameny ten, jenž byl do záležitosti vtažen, aniž by jeho názor měl velkou váhu.

To, že začne hrát s Woodsem, se předpokládalo hned ze dvou důvodů. Jednak jim to spolu šlo při Presidents Cupu před dvěma lety, jednak není vůbec jednoduché převzít roli partnera hráče, kolem nějž je vždy tolik rozruchu. Už mnozí ji nezvládli.