Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Klárko, držíme palce

30.03.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková

Český golf má v posledních letech několik mezníků úspěchu, za kterými stojí  ženy. Zítra bude v marockém Agadiru položen další mezník. Na start turnaje nejvyšší evropské soutěže Ladies European Tour se mezi nejlepší evropské hráčky opět postaví Češka.

Jana Peterková kdysi stála na startu Futures Tour a U.S. Womens Open, Zuzana Mašínová stála na startu Ladies European Tour, Jessica Korda stála na startu U.S. Womens Open. Zítra se na první odpaliště svého prvního, teď už opravdu profesionálního turnaje postaví teprve šestnáctiletá Češka Klára Spilková.

Odchovankyně pražského Erpetu a trenéra Pavla Niče golf umí. Jako amatérka byla v Evropě v první desítce, je mistryní tří evropských zemí, hrála za Evropu  v exkluzivních výběrech  Junior Solheim Cup a Junior Ryder Cup. Má talent, sebevědomí, vlastního kedíka a podpůrný tým.

Přesto je první výsledek velká neznámá. Historicky nejmladší hráčka evropské túry může jenom překvapit. Může zaplatit nováčkovskou daň a zůstat za hranicí cutu, stejně tak může vtrhnout do výšin výsledkové listiny.  Jasno bude až zítra večer.  Jisté je jenom naše napětí, se kterým budeme její profesonální debud sledovat.

Klárka je v pohodě, je dobře připravená, věřím že bude hrát dobře.  Dá do toho celé své bojovné srdce. Jsem s ní v kontatku a věřím v její úspěch. Je to její první turnaj a spoléhám se, že jí vyjde puttování. Fouká tam a budou tvrdé greeny. “ sdělil  do telefonu její trenér Pavel Nič.

Klárko, držíme palce.