Do hry o vítězství zase zasáhla pravidla, což ale nesnižuje výkon vítěze Watsona

02.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Bubba Watson

„A je to trojka,“ zakřičel si Bubba Watson po vítězném puttu ze vzdálenosti jen o kousek převyšující jeden metr. Potřeboval znovu birdie, aby porazil v play-off Zurich Classic svého amerického krajana Webba Simpsona. Na osmnáctce, kde se mezi nimi odehrávala rozehrávka, napoprvé zahráli birdie oba, napodruhé už jen vítěz.

Ono číslo, které Watson vyslovil, představuje počet turnajových titulů, které na PGA Tour už má. Nasbíral je v rozmezí jedenácti měsíců. „Předtím jsem byl dobrým hráčem, který nikdy nic nevyhrál. Teď je moje kariéra kompletní,“ dodal.

Dvaatřicetiletý rydercupový reprezentant USA ve větrném finálovém kole na TPC Louisianna předvedl eagle na pětiparové jamce číslo 2, ale také nepříjemné double bogey na tříparové devítce, kde trefil wedgí vodu. Na pěti závěrečných jamkách zapisoval jen pary a s nedělním výkonem 69 ran (-3) zkompletoval konečné skóre -15.

Simpson byl po jedenácté jamce o tři rány vpředu, ale pak zahrál dvě bogey a musel do play-off, kde neuspěl. Po Transitions Championship letos skončil podruhé těsně za vítězem a na své první vítězství z amerického okruhu stále čeká. V pětadvaceti letech se zařadil do plejády golfistů své generace, usilujících o místo na výsluní.

Vyzyvatel zaplatil trochu i daň nezkušenosti, nebo to snad byla pouhá náhoda? Na patnácté jamce dostal trestnou ránu za to, že mu vítr přifoukl míč na putter krátce poté, co Simpson založil hůl. „Radši to pravidlo nebudu moc komentovat. Myslím, že je špatné,“ zaškaredil se hráč.

Ocenil ale Watsonův výkon: „Je to dobrý kamarád a velký šampion. Mám radost i za něj.“

Sám vítěz připomněl, že se mu před třemi lety stalo něco podobného, ale měl štěstí, že nezaložil hůl, jen s ní před míčem ucukl, a tak nebyl penalizován.

Watson se ale radši bavil o tom, co dokázal teď: „Jsem jako Jack Nicklaus. Špatné věci zapomínám.“ Potvrdil, že hřiště, na němž dosáhl třetího velkého vítězství, mu moc nesedí, a možná nejvíc dokonce právě osmnáctá jamka, kterou hrál v play-off.

„Bunkery jsou umístěné přesně tam, kam jdou mé drivy. Pokaždé jsem se bál, abych ránu nezatáhl,“ svěřil se golfista pověstný dlouhými odpaly. Převzal šek na 1,152 milionu dolarů.

O třetí místo se podělili Jihokorejec Čche Kjong-ču a Američané Jason Dufner s Tommym Gaineyem. Všichni dosáhli v součtu čtyř kol bilance -13, o dvě rány horší než dvojice z rozehrávky.

Další solidní výsledek (-10 a dělené osmé místo) předvedl světový hráč číslo 3 Luke Donald. Posunul se na druhé místo ve FedEx Cupu, který teď vede právě Watson.