Day rozhodl souboj pohlaví

14.11.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Jason Day

A pak že se neuplatní bombeři! Jason Day poslal svůj drive do úžasné vzdálenosti, a protože si ještě dobře přihrál, Stacy Lewis neměla šanci. Tým PGA Tour vyhrál letošní Wendy’s 3-Tour Challenge na druhé jamce play-off, kde Australan nakonec udolal svou americkou soupeřku, reprezentující LPGA Tour. Obhájci titulu ze Champions Tour skončili tentokrát třetí.

Zápas v lasvegaském Rio Secco Golf Clubu se brzy stal záležitostí dvou týmů, protože sestava hráčů nad 50 let ve složení Bernhard Langer, Tom Lehman, Fred Funk brzy odpadla a zaostala za konkurencí celých šest ran. (Počítají se dva nejlepší výsledky týmu na každé jamce.)

Souboj pohlaví zůstal po osmnácti jamkách nerozhodnutý, výsledek -19 svítil jak u trojice Day, Davis Love III, Nick Watney, tak u tria  Lewis, Cristie Kerr, Natalie Gulbis.

Prvně jmenovaná sestava vyslala do play-off nejprve Watneyho, jenž zná hřiště jako své boty. Právě on na závěrečném greenu proměnil putt z patnácti metrů, při němž míček naběhl do jamky naprostým středem. Vynutil si tak rozehrávku opět na osmnáctce, tentokrát ale zahrál jen par, stejně jako jeho protivnice Kerr, která nahradila původně nominovanou Norku Suzann Pettersen.

Poté se stejnou jamkou spustili Day s Lewis a muž byl úspěšnější i proto, že jako přihrávku měl možnost zahrát jednoduchý pitch a poslal si balon na metr a půl od praporku. Jeho sokyně minula do birdie asi ze čtyř metrů.

Vítězná sestava získala prémii půl milionu dolarů. Další dva týmy obdržely 270 a 230 tisíc. Turnaj je nejštědřejším přispěvatelem nadaci usnadňující dětské adopce. Předchozích dvacet ročníků přineslo na její konto více než 25 milionů dolarů. Loni to bylo poprvé přes čtyři miliony a letošní jedendvacátý by měl být rovněž úspěšný. Před hlavním úterním duelem se konaly dva víkendové amatérské turnaje a v pondělí pro-am.

PGA Tour se letošním úspěchem dostala opět do vedení v historické tabulce. Má na kontě osm vítězství Wendy’s 3-Tour Challenge, Champions Tour sedm a LPGA Tour pět.