Darren Clarke: Zlatá medaile se s majory nedá srovnávat

11.07.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, V zahraničí
A A A
Darren Clarke

Darren Clarke

Kapitán evropského Ryder Cupového týmu Darren Clarke si myslí, že evropské i americké hráče čeká hodně nabité léto. Při tak náročném programu si jen stěží dovede představit, že by golfisté měli jet ještě na olympiádu do Ria.

Kvůli olympiádě je jejich program hodně přecpaný,“ říká Clarke. „A očekávání od hráčů jsou daleko větší. Místo toho, aby si vzali třeba týden volno na regeneraci, tak je čeká olympiáda. Já bych přitom chtěl, aby byli kluci na Ryder Cup dostatečně odpočinutí,“ dodává kapitán týmu.

Kritika, která se snesla na hráče, kteří se z olympiády odhlásili, je podle něho „příliš tvrdá“.

Například k odhlášení Roryho McIlroye, který se obává viru Zika, Clarke říká: „Zatím nemáme o tom viru moc informací a on jen dělá to, co si myslí, že je pro něho v danou chvíli nejlepší. Navíc se těší na to, až se stane tátou. Proto je kritika, která se na jeho hlavu snesla, hodně tvrdá“.

Pro mě osobně není golf na olympiádě nic výjimečného. Naštěstí já už jsem o dost starší, takže se nemusím rozhodovat, jestli na olympiádě hrát nebo ne. Navíc golfisté olympiádu vnímají jinak. Největším úspěchem je vyhrát Open, Masters, US Open nebo PGA Championship. To jsou naše major turnaje. Za čas k nim bude určitě patřit i olympiáda, ale teď omu tak zatím není,“ uzavírá Darren Clarke.