Další obavy z Ria. Tentokrát Jordan Spieth

14.06.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Interview, Novinky, Rozhovory, V zahraničí
A A A

Jordan SpiethV minulých rozhovorech vyjádřil Jordan Spieth nadšení ohledně návratu golfu na olympijské hry. Teď to ale vypadá, že u oslavy sportu možná bude chybět.

Během tiskové konference před druhým majorem sezóny – US Open – kde bude Spieth obhajovat titul, se ho jeden z novinářů zeptal, proč se i přes obavy z viru Zika rozhodl do Ria jet. Spieth ale okamžitě reagoval: „Vkládáte mi do úst slova, která jsem nikdy neřekl.

Důkaz, že Spieth ještě ohledně odjezdu do jižní Ameriky není stoprocentně rozhodnutý.

V posledních týdnech se neustále objevují nové a nové zprávy o tom, kteří z hráčů si návrat golfu na olympiádu po 112 letech nechají ujít. Patří mezi ně například jihoafričtí hráči Louis Oosthuizen a Charl Schwartzel nebo Australané Adam Scott a Marc Leishman.

Jordan SpiethZatím není jisté ani to, kde budu hrát příští týden. Člověk nikdy neví. Myslím, že být olympionikem je ohromná pocta. Ale je to důležitější než ohrožení zdraví? Ne. Kdybych měl dojem, že mi opravdu něco hrozí, rozhodně bych tam nejel. Ale zatím si myslím, že to bude ohromný zážitek a zkušenost. Těším se, že budu mít možnost vyhrát pro Ameriku zlatou medaili,“ vyjádřil se Jordan Spieth.

Každou zemi budou na olympiádě reprezentovat čtyři hráči. Za Ameriku je momentálně nejlépe hodnoceným hráčem aktuální světová dvojka Jordan Spieth, dále Bubba Watson, Rickie Fowler a Dustin Johnson.

2016 U.S. OpenJordan Spieth