Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Další hráč diskvalifikován: Campbell se nezapsal na Deutsche Bank Championship

05.09.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Dá se říci, že na tento FedEx Cup můžou lidé vzpomínat nejen kvůli vítězům, ale i kvůli hráčům, kteří si nezahráli. Jeden týden poté, co byl Jim Furyk vyloučen z turnaje za zmeškání svého startovacího času na pro-am, byl diskvalifikován Chad Campbell z turnaje Deutsche Bank Championship. Pořadatelé  zjistili, že se nikdy na turnaj nepřihlásil.

Campbell přiznal, že nemůže uvěřit, jak hloupou chybu udělal. Stejně tak, jako je formalitou podepsání skórkarty na konci odehraného kola, se hráči na PGA Tour musí registrovat před začátkem turnaje. Campbell přijel v úterý večer a celý týden trénoval. V pátek dokonce zahrál 72 ran (1 nad). Jen se bohužel nikdy nezapsal.

Campbell byl podle žebříčku FedEx Cupu číslo 83 a potřeboval se dostat mezi top 70, aby postoupil do třetího kola, které se hraje příští týden v Chicagu. Viceprezident pro pravidla a hru na PGA Tour, Mark Russell, řekl, že ho incident velmi mrzí.  Nicméně automatické přihlášení, hned po příjezdu je pravidlem.

Zpráva překvapila mnoho hráčů, včetně Furyka, kterému pomohla nedávná změna pravidel. Campbell ale bohužel takové štěstí nemá. Furyk dodal, že za normálních okolností je zcela běžné, že pokud se hráč zapomene přihlásit, pořadatelé ho vyhledají. Nechápe tedy, proč se tak nestalo v případě Campbella, i když je to hráčova vlastní odpovědnost.

Russell řekl, že si nikdo ničeho nevšiml až do pátečního večera, kdy kontrolovali formuláře. Pak Campellovi zavolali a ten údajně zjistil, že se nikdy nepřihlásil. Přijal za to všechnu odpovědnost. Je to už Campbellův druhý podobný kousek. Před rokem byl již v letadle na turnaj Sony Open na Havaji, když si uvědomil, že se do turnaje nikdy nepřihlásil.


 Aneta Zárubová