Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Čtyři roky po incidentu s divačkou zažaloval Daly pořadatele Honda Classic

03.03.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

John Daly

Stejně intenzivně jako o tom, kdo by mohl být vítězem nadcházejícího Honda Classic, baví se Amerika o sporu organizátorů s Johnem Dalym. Populární a kontroverzní golfista v tomto ročníku nestartuje, zato zažaloval pořadatele turnaje.

Zanedlouho pětačtyřicetiletý hráč žádá odškodnění ve výši 15 tisíc dolarů za zranění, které v Palm Beach Gardens utrpěl v roce 2007. Tehdy násilně zastavil svůj švih v okamžiku, kdy jedna z divaček zmáčkla spoušť fotoaparátu a Američana vyrušila.

Daly si v tom okamžiku obnovil staré zranění a musel vzdát.

Podle pravidel turnaje si diváci nesměli na hřiště přinášet fotografické přístroje a Dalyho obžaloba se opírá o to, že organizátoři nedbale kontrolovali dodržování regulí.

Při vyšetřování incidentu yvšlo najevo, že žena bydlela v komplexu, kde se turnaj hraje, a tak nebylo jisté, zda prošla bezpečnostní prohlídkou. Daly dokonce maršála u jamky upozornil na fotopřístroj v divaččiných rukou, avšak nic se nestalo. Naopak, přišlo nešťastné klapnutí do ticha.

Před čtyřmi roky začaly Dalyho problémy s diváky pořizujícími snímky. V roce 2008 přišel jeho známý výlev na Australian Open, kde vyrval fanouškovi fotoaparát a rozbil ho o strom. Následoval půlroční zákaz startů v USA.

Američanova kariéra má už pět let klesající tendenci, dvojnásobný vítěz majorů dokonce přišel o plnohodnotnou herní kartu na PGA Tour. O sponzorské pozvánky zatím nemá nouzi, Honda Classic ovšem od kritické události nehrál.

Letos se Daly zúčastnil čtyř turnajů, jen jednou ale prošel cutem a vydělal si pouhých 12 tisíc dolarů. Kdyby vyhrál soudní spor, letošní osobní zisky by zdvojnásobil. Mnohem víc vydělá obchodními aktivitami a vystupováním v reklamách.