KouskovaSaraDysina16

Sára Kousková

LET Access – VP Bank Ladies Open 2017, Gams, Švýcarsko (4. – 6.5.2017)

Sobota – poslední kolo
Česká amatérka Sára Kousková získala skvělé 14. místo, které by se před startem, při pohledu na silně obsazenou startovní listinu, odvážil hádat málokdo. Poslední kolo bylo zřejmě obtížnější, výsledky byly celkově vyšší. Žádná z hráček nezahrála pod par a výsledovka se hemží výsledky začínající osmičkou.
Kousková přinesla  79 ran, sedm nad par. Na vině jsou tři bogey v druhé devítce, první devítku šla v paru.
Umístění sedmnáctileté české amatérky je příjemným překvapením. Svůj potenciál naznačila už loni na Dýšině, kde spolu s Vlčkovou prošla cutem a skončila mezi nejlepšími evropskými profesionálkami na 54. místě (-1).

Výsledky ze švýcarského Gamsu nevyzněly lichotivě pro české profesionální hráčky. Šideri Váňová skončila pět ran za Kouskovou na 42. místě. Eva Koželuhová neprošla cutem a skončila na 85. pozici. Nepostoupila ani Lucie Hinnerová, která uzavřela na 99. místě.

Skvěle reprezentovala i druhá amatérka Gabriela Roberta Vítů. Cut ji utekl na poslední chvíli o jedinou ránu a skončila na 53. místě (+4) ze 126 hráček. Dvě hrací karty poskytnuté Českou golfové federací Kouskové a Vítů se bohatě vrátily. Úspěch českých amatérek je příslibem pro červnovou LETAS na Casa Serena u Kutné Hory.

O vítězství hrály  v play-off Ruska Nina Pegova s Finkou Lindou Henriksson. Šťastnější ruku měla Finka. Třetí místo obsadila Angličanka Megham McLaren.

Konečné Top 10 a umístění českých hráček

VysLETASGams17_fin

Konečné výsledky

.

Kouskova1

Pátek – 2. kolo
Nejlepší českou hráčkou v turnaji je amatérská hráčka Sára Kousková. Ta se v Gamsu předvádí v třpytivém světle. Hráčka akademie Tomáše Slavíčka a svěřenkyně trenéra Pavla Niče mladšího se v druhém kole zlepšila o dva údery. Hrála tři birdie a jedno bogey, 70 úderů, dva  pod par. Prošla cutem a před posledním kolem je na 11. místě (-2).
Profesionálka Šideri Váňová hrála dvě birdie a čtyři bogey, 74 úderů. Má celkové skore +3 a pozici na 39. místě výsledkové listiny prošla cutem.
Do posledních chvil byla hranice cutu na hodnotě +4. S posledními hráčkami poskočil na +3 a druhá amatérka Gabriela Roberta Vítů o jediný úder nepostoupila do dalších kol. S celkovým skore +4 uzavřela svoji účast na 53. místě.
V turnaji končí i další profesionálka Eva Koželuhová. Celkový výsledek +9 je daleko od postupové hranice.
Nedařilo se Lucii Hinnerové. Dvě birdie a osm bogey dalo s pary 78 ran. Se skore +12 neprošla česká profesionálka cutem a svojí účast na turnaji ukončila.

Vede Angličanka Meghan McLaren (-6)

Leaderboard

.

KouskovaDysina16

Čtvrtek – 1. kolo
Z Češek se nejlépe uvedla amatérka Sára Kousková. Se dvěma birdie a dvěma bogey zahrála v paru a  je na 20. pozici (E). O ránu zpět je druhou Češkou na 28. místě výsledkové listiny další amatérka Gabriela Vítů (+1). Zahrála 73 úderů, poskládané ze čtyř birdie, tří bogey a jednoho double bogey. Stejnou pozici sdílí profesionálka Šideri Váňová.
Eva Koželuhová vstoupila do turnaje s výsledkem 77 ran a 87. pozicí (+5). Lucie Hinnerová je na 94. místě (+6).

Čelo turnaje je na skore -4, které zapsaly Angličanka Meghan McLaren a Portugalka Joana De Sa Pereira.

Další pozice: 3. Haglund, Prat, Lampert (-3), 13. Andre (-1), 20. Rominger, Lovelady (E), 28. Schlasberg, Lindner, Westin (+1), 48. Daffinrud, Magetti (+2), 71. C. Alonso, Sandolo (+5), 100. Maisongrosse (+7), 119. Hedberg (+11).

.

GAms43

Hřiště Gams-Werdenberg

Úvod
Profesionálky Lucie Hinnerová, Eva Koželuhová a Šideri Váňová, amatérky Sára Kousková a Gabriela Vítů se účastní turnaje série LETAS ve švýcarském Gamsu. Amatérky se účastní na karty od ČGF.

Přihlášené jsou i hráčky Ladies European Tour, které mají v kalendáři větší přestávku jako např. Lindner, Prat, Sandolo, Rominger, Maisongrosse, Duvernay, Andre, Lampert, Westin, Schlassberg, Lovelady, Daffinrud, Haglund.

Hřiště Gams Werdenber je ploché hřiště bez převýšení. Leží uprostřed polí u železniční zastávky a několik jamek vede souběžně s tratí. Má par 72 a délku 5.693 metrů.

Lucie Hinnerová vstoupí do turnaje z 28. místa žebříčku LETAS.