obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Češi v Turecku neprošli cutem

20.04.2017 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
TurkishAirlines

Mrůzek, Cafourek, Suchan, Dědek

European Challenge Tour – Turkish Airlines Challenge, Antalya, Turecko (20. – 23. 4. 2017, časový posun +1 hodina)

Neděle – poslední kolo
V turnaji zvítězil Angličan Ryan Evans (-21) před Finem Tapio Pulkkanenem (-17) a Francouzem Julienem Guerrierem (-15).

Pátek – 2. kolo
V druhém kole se Janu Cafourkovi karta obrátila. Zahrál sice čtyři birdie, ale proti tomu tam napadalo osm bogey. Celkem 76 ran, čtyři na par. Zhoršení o jedenáct ran je příliš. Cut je na ostrých -5 a Cafourkovo celkové skore -3 je daleko. V turnaji končí.

Končí i ostatní čeští hráči. Mrůzek neprošel cutem o ránu, skončil na součtu -4. V druhém kole hrál pěkných 68 ran a o to více ho musí mrzet double bogey z prvního kola.
Petr Dědek (+2) a Daniel Suchan (+11), zůstali daleko za hranicí cutu.

Stále vede Fin Pujkanen (-13).

Leaderboard

.

CafourekJan13042017_6

Jan Cafourek

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlepším českým hráčem prvního kola je jednoznačně Jan Cafourek, který startoval až odpoledne Na první devítce si připsal čtyři berdíky. Dvě rány ztratil na jedenáctce a dvanáctce, kde hrál bogey, nicméně se z toho rychle otřepal a na posledních šesti jamkách předvedl opět skvělý výkon, když do skórkarty zapisoval pět berdíků. Celkem jich bylo devět, tj. 65 ran. S celkovými sedmi ranami pod par vyskočil na senzační druhé místo, které sdílí  s Dánem Ovesen, Angličanem Turnerem a Francouzem Guerrierem.

Filip Mrůzek a Petr Dědek startovali v dopolední skupině.
Mrůzek hrál pět birdie, tři bogey a uteklo mu jedno double bogey. Došel tedy v paru, 72 ran  a je na 88. místě. O čtyři údery víc zahrál Petr Dědek. Hrál tři biride, pět bogey a i jemu uteklo jednou double bogey. Celkem 76 ran a 135. místo pořadí.  Daniel Suchan hrál 86 ran a je na posledním 156. místě (+10).

V čele je Fin Tapio Pulkkanen s výsledkem 62 ran (-10), složeným z jednoho eagle, deseti birdie a dvou bogey.

V pátek startuje Cafourek v 8:00, Suchan v 08:05, Dědek v 11:30, Mrůzek v 11:35 našeho času.

Skorkarta Jana Cafourka:

SkorkartaCafa1k

Leaderboard

.

TurkishAirlines

Mrůzek, Cafourek, Suchan, Dědek

Úvod
Letošní druhá zastávka na Challenge Tour zavedla hráče do tureckého Beleku, kde se hraje Turkish Airlines Challenge. Pro české hráče, kteří se turnaje účastní, je to v roce 2017 premiéra.
Do Turecka přiletěli Filip Mrůzek a Jan Cafourek, kteří se turnaje účastní poprvé. Na startovní listině najdeme i Daniela Suchana, který zatím nechyběl na žádném ročníku a Petra Dědka juniora.
Jméno Aleše Kořínka, který se účastnil všech předchozích turnajů, na startovní listině chybí. Byl to právě on, který jako jediný Čech v loňském roce prošel cutem a zahrál všechna čtyři kola pod parem (71, 70, 71, 70).

Čtvrtý ročník Turkish Airlines Challenge se hraje na hřišti Gloria Golf Clubu New Course, který má par 72 a délku 6 523 metrů.

„Hřiště je nádherné, krásně modelované. Má poměrně dost vodních překážek a odrostlých stromů. Na druhou stranou je prakticky bez roughu, takže hratelné ze všech míst,“ vyjádřil se loni před začátkem turnaje Petr Dědek junior.

Turnaj má dotaci 200 tisíc eur. Vítěz získá 32 tisíc eur.

Odkazy:     Gloria Golf Club    Hřistě na satelitní mapě     Stránky turnaje

.