obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Finnish Challenge, poslední kolo zrušeno

01.08.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
GalPetr

Petr Gál

European Challenge Tour – Vierumäki Finnish Challenge, Vierumäki, Finsko (3. – 6.8.2017, časový posun +1 hod.)

Neděle – 4. kolo
Čtvrté kolo bylo pro déšť a nehratelné hřiště zrušeno.
Pro Petra Gála to znamená potvrzení včerejšího 27. místa (-8), zatím nejlepšího v kariéře a výdělek 1.404 Eur. Jan Cafourek skončil na 63. místě (-3).

Zvítězil Angličan Paul Howard (-17) před Švédem Simonem Forsströmem (-15) a Dánem Jeffem Winterem (-14).

Leaderboard

Sobota – 3. kolo
Petr Gál se utrhl ze řetězu. Po včerejším úžasném kole, které se dvěma eagly absolvoval za 64 ran, přidal dnes další skvělý výsledek. Sedm birdie a tři boegy dávají 68 ran, čtyři pod par a pozici ve třetí desítce průběžného pořadí (-8). V pořadí přeskočil Cafourka.
Jan Cafourek dnes hrál 73 ran, o pět více než v předchozím kole a ztrácí dvacet pozic. V probíhajícím kole je aktuálně v sedmé desítce (-3).

Po třech kolech vede Angličan Paul Howard (-17) před Švédem Simonem Forsströmem (-15) a Dánem Jeffem Winterem (-14).

Leaderboard

*

CafourekJan13042017_16

Jan Cafourek

Pátek – 2. kolo
Jan Cafourek po prvním kole v paru potřeboval srazit skore o dva údery, aby prošel cutem. Hravě je získal třemi birdie na prvních čtyřech jamkách a první devítku došel za 33 úderů,  tři rány pod. V druhé devítce musel zahrát pět parů než přišlo další birdie na patnácté jamce. Pak přišlo dvouhodinové přerušení, hřiště bylo pod vodou. Po obnovení hry dohrál Cafourek poslední tři jamky v sérii par, bogey, birdie. Celkem zahrál druhé kolo za 68 ran, čtyři pod par. Výsledek ho po dohrání  vystřelil o šest desítek pozici dopředu, do druhé desítky pořadí dohrávaného kola. Po příchodu všech hráčů je Cafourek  na 38. místě (-4).

Cut mezitím přitvrdil na -3.

Petr Gál dokázal skoro zázrak. Začal z desítky odpaliště a první devítku dohrál v paru. Druhou devítku začal sekvencí eagle, birdie, par a po 12 jamkách, kdy přišlo přerušení  byl na skore +1. K dohrání mu zůstávalo šest jamek a pro postup potřeboval skore srazit o čtyři údery. Povedlo se. V sobotní dohrávce hrál posledních šest jamek neuvěřitelný golf. Dosáhl další eagle, tři birdie, nakonec dohrál kolo za 64 ran a postoupil do víkendových hracích dnů na 41. místě. To je bojovník.

Daniel Suchan hrál druhé kolo za 73 ran, má celkové skore +9, bez šance na postup.

Leaderboard

*

CafourekJan13042017_25

Jan Cafourek

Čtvrtek – 1. kolo
Jan Cafourek dohrál dnešní kolo v paru. V první devítce hrál skvěle, čtyři birdie a dvě bogey. Druhá devítka už tolik povedená nebyla, zapsal pouze dvě bogey. S celkovým skore Even par je na 86. místě (E).
Předpokládaný cut pro zítřejší kolo, je na hodnotě -2.  Cafourek musí zítra dohnat nejméně dva údery.

Petr Gál hrál 76 ran s pěti birdie, čtyřmi bogey, jedním double bogey a jedním triple bogey. Je na 142. místě (+4). Pro zítřejší cut by potřeboval srazit skore o osm ran.
Daniel Suchan zahrál 80 ran (+8) a je na dně výsledkové tabulky.

V čele je desítka hráčů se skore -5.
Filip Mrůzek se objevil na přihlašovací listině, ale turnaje se nakonec neúčastní.

Leaderboard

*

Vierumaki

Vierumäkki Golf

Úvod
Filip Mrůzek, Jan Cafouerk, Petr Gál a Daniel Suchan odcestovali do Finska na třináctý podnik European Challenge Tour 2017.  Vierumäki je vesnice s tisícovkou obyvatel na jihu jezerní krajiny, nedaleko Lahti.

Do chladného Finska se zřejmě předním hráčům moc nechtělo, a tak jsou z první patnáctky žebříčku na přihlašovací listině poue Evans, Oriol a Chase Koepka. Dále hrají vítěz ze Zbraslavi Porteous, Brown, Wiegele nebo Pulkkanen.

Hraje se na hřišti Cooke klubu Vierumäkki Golf.

Dotace turnaje je 180.000 Eur.

Leaderboard

Odkazy:     Vierumäki golf     Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje

*