Čtyři Češi na Challenge v Norsku

10.08.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Stanislav Matuš

Challenge Tour – Norwegian Challenge, Miklagard GC, Klöfta, Norsko
(7. – 10. 8. 2014, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
Znovu nad par a žádná výrazná změna, Stanislav Matuš obsadil dělené 69. místo z šestasedmdesáti hráčů, kteří prošli cutem. Na závěr zapsal 74 ran (+2), stejně jako ve čtvrtečním úvodním kole. Ve skórkartě má dvě birdie a čtyři bogey, konečná bilance českého golfisty je +3.

Zvítězil Francouz Benjamin Herbert s konečným skóre -15, na jakém byl na začátku finálového kola. Nikdo jej však nedokázal překonat, druhý v konečném pořadí Florian Fritsch z Německa zaostal za vítězem o dva údery.

Sobota – 3. kolo
Nejhorším výkonem z dosavadních tří na turnaji 75 ran (+3) si Stanislav Matuš v průběžném pořadí pohoršil, klesl na dělené 70. místo, horší je už jen jeden účastník turnaje. Od začátku sbíral český golfista jen bogey a když byly čtyři, teprve na šestnácté jamce zapsal první a jediné birdie. Do finálového kola půjde s bilancí +1.

Na čelo leaderboardu má Matuš velkou ztrátu. Vedoucí Francouz Benjamin Herbert má skóre -15 a vede o tři údery před Němcem Florianem Fritschem.

Pátek – 2. kolo
Jedině tak jak na to šel Stanislav Matuš bylo možné uspět. Český golfista předvedl výkon 68 ran (-4) s jedním bogey a pěti birdie, dostal se na celkové skóre -2 a těsně překročil hranici cutu. Zahraje si tak i víkendová dvě kola.

Zbylým třem krajanům se to nepovedlo, všichni skončili v poslední dvacítce celkového pořadí se dvěma výkony nad parem hřiště.

Vede Němec Florian Fritsch se skóre -13 o ránu před Benjaminem Herbertem z Francie. Ostatní účastníci mají na lídra ztrátu čtyř a více ran.

Výkony a pořadí Čechů: 60. Matuš -2 (74+68), 138. Rajmont +7 (76+75), 141. Gál +8 (74+78), 145. Suchan +9 (78+75).

Čtvrtek – 1. kolo
Ani jednomu z kvarteta českých hráčů vstup do turnaje nevyšel, všichni se zařadili do druhé stovky průběžného pořadí. Nejlepší výkon podali Petr Gál a Stanislav Matuš. U prvního čtyři bogey a dvě birdie dala dohromady 74 ran (+2), druhý k témuž číslu přišel přes úvodní double bogey, dvě bogey a nakonec i dvě birdie ze závěrečných dvou jamek. Adam Rajmont hrál také dvě birdie, ale víckrát chyboval, a Daniel Suchan dokonce figuruje až v poslední desítce aktuálního pořadí.

Vede Němec Florian Fritsch výkonem 64 ran (-8), předpokládaný cut bude na hranici -2.

Výkony a pořadí Čechů: 110. Gál a Matuš 74 (+2), 129. Rajmont 76 (+4), 147. Suchan 78 (+6).

Před rokem si z Norska odvezl více než tisícovou prémii Stanislav Matuš za 37. místo a letos se pokusí tento úspěch překonat ve společnosti tří krajanů. Jsou jimi Petr Gál, Daniel Suchan a Adam Rajmont. Před rokem se však hrálo jinde, a tak jsou šance všech účastníků s výjimkou hordy domácích hráčů vyrovnané. Šance uspět tu je, konkurence není v době letních dovolených až tak silná a Češi by se mohli blýsknout. Parkové hřiště bylo otevřeno teprve před třinácti lety a garantem férovosti i náročnosti je designér Robert Trent Jones Jr. Charakter mu dávají rozložité a velice členité greeny. Má par 72, měří 6 719 metrů, ovšem odpaliště je možné výrazně posouvat. V dějišti panují vysoké teploty a předpověď hovoří o možnosti bouřek.

Odkazy:Miklagard GC … Hřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na golf.czOrder of Merit

.