Mrůzek boduje: Skvělý závěr v Maroku

07.03.2016 | 4forex27et | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A
MatMruNov_29022016_03-1024x683

Matuš, Mrůzek, Nový – PGT

(pga.cz) PGA of Germany – Pro Golf Tour – Open The Tony Jacklin, Casablanca, Maroko (6. – 8.3.2016, časový posun -1 hodina)

Úterý – finálové kolo

Filip Mrůzek zahrál v posledním kole famózních 65 úderů, sedm ran pod par hřiště. Výsledek ho katapultoval o jednadvacet míst dopředu na konečné 13. místo (-10).

Zápis ve skore kartě třetího kola se červená osmi berdíky a krčí se tam jediné modré bogey.

„Filip dnes ve finálovém kole skvělých 65 ran (-7) a postup o 21 míst na konečné dělené 13. pořadí. Osm birdie a jedno bogey. Blahopřejeme Fildo,“ okomentoval Mrůzkovo finále Michal Krejčí, který celý český tým v Casablance doprovází.

Cafourek2

Jan Cafourek

O nic pozadu nezůstal ani Jan Cafourek. Zapsal 67 úderů, pět pod par, se šesti berdíky a jediným bogey. Poskočil o tucet míst dopředu na konečné 28. místo.

Zvítězil Ir Rory McNamara se skore -16.

Pondělí – 2. kolo

Filip Mrůzek dnes donesl skvostný výsledek 68. úderů (-4). Startoval z desátého odpaliště. Z první devítky přinesl jedno birdie, z druhé další tři, jiné odchylky od paru do skorkarty nepsal. S celkovým skore -3 postoupil do finálového kola.

Postoupil i Jan Cafourek. Zahrál 71 úderů (-1) a s celkovým skore -2 prošel cutem na poslední popstupové pozici.

Na cut mohl myslet i Marek Nový. Po skvělé první devítce (startoval z 10. odpaliště) měl na kontě tři biride a jediné bogey. Druhou devítku však začal double bogey, pak přidal další a ani eagle na předposlední jamce už postup nezchránil. Nový zůstal za hranicí cutu o jediný úder.

Naději na postup ztratil Stanislav Matuš. Hrál 70 ran (-2) se čtyřmi birdie a dvěma bogey. Přestože se v druhé kole zlepšil o čtyři rány, zůstává za cutem o dva údery.

Neděle – 1. kolo

S nástrahami hřiště Tony Jacklin si v prvním kole z Čechů nejlépe poradili Marek Nový a Jan Cafourek. Oba zahráli 71 úderů (-1) a jsou na 39. místě.

Nový i Cafourek do svých skorkaret zapsali shodně  tři birdie a dvě bogey.

Filip Mrůzek zahrál 73 ran (+1), tři birdie, dvě bogey a jedno double bogey. Přenocuje na 68. místě.

Stanislav Matuš skončil první kolo s počtem 74 ran (+2). Na jamce č. 8 par 5 zahrál eagle, přidal jedno birdie a pět bogey. Je na 77. místě pořadí.

Lídrem v klubovně je Rakušan Bernard Neumayer (-7). Cut je aktuálně na hodnotě -1.

Do druhého kola vyrazí čestí hráči okolo jedné hodiny našeho času.

Leaderboard

Úvod
Profesionální hráči Jan Cafourek, členové Prague Golf Teamu Filip Mrůzek, Stanislav Matuš a Marek Nový se účastní pátého turnaje sezóny Pro Golf Tour 2016. V marocké Casablance se uskuteční v jednom týdnu dvojice turnajů.

Prvním je Open The Tony Jacklin s dotací 30.000 Eur. Turnaj je tříkolový s cutem pro 40 hráčů po druhém kole.

Hřiště The Tony Jacklin má par 72 a délku 6.228 metrů z černých odpališť.

Odkazy:  The Tony JacklinHřiště na satelitní mapěStránky turnaje