Co nás čeká na LPGA v nové sezóně?

11.01.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Na sezónu 2012 přidává LPGA Tour do svého kalendáře čtyři nové turnaje, z čehož se budou tři hrát ve Spojených Státech. Túra očekává návrat dvou populárních turnajů do Ohia a Virginie. Největším překvapením, když organizátoři představovali kalendář, byl turnaj Jamie Farr Toledo Classic, který se v minulé sezóně nehrál. Dále se LPGA vrací do Kingsmill Rezortu, kde se naposledy hrálo v roce 2009.

Původně oznámen turnaj na Havaji a v Kanadě, společně s účastí na Women’s Australian Open, které zahájí novou sezóny v únoru na hřišti Royal Melbourne Golf Club. I přes to, že LPGA Tour stejně jako jiné túry utrpěla finanční krizí, komisař Mike Whan oznámil kalendář, ve kterém je sedmadvacet turnajů s prize money 47 miliónů dolarů, což o takové krizi zase nesvědčí. Whan také oznámil, že turnaje ve Spojených Státech navíc budou vysílány naživo na Golf Channelu o víkendech, namísto toho, aby byly ukazovány později ze záznamu. To je veliký úspěch.

Dalším velkým pokrokem je návaznost kalendáře. Turnaje k sobě lépe sedí a nejsou mezi nimi takové mezery, tento rok prý nebude více, než dva týdny pauzy. Také se možná dostane více pozornosti událostem jako je U.S. Women’s Open, které se tento rok hraje od 5. -8. července, dva týdny před British Open. Zatímco Women’s British Open se bude hrát na hřišti Royal Liverpool od 13. -16. Září. Bylo o měsíc posunuto, kvůli Olympijským hrám 2012 v Londýně.

V příštích týdnech se LPGA vydá do Austrálie, Thajska a Singapuru. Prvním turnajem v USA bude RR Donnelley LPGA Founders Cup, a tento rok budou na rozdíl od loňského, kdy byly peníze věnovány na charitu, hráčky zaplaceny. S více turnaji v kalendáři přichází i více mediálního zájmu, partnerů a sponzorů, diváků a fanoušků. Vypadá to tedy, že se máme na LPGA v roce 2012 na co těšit. Navíc bude rok 2012 i prvním plným rokem pro americkou naději Lexi Thompson.


Aneta Zárubová