Co má společného Tiger Woods s výrobou kovů?

20.09.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Spojení metalurgie a jména Tiger Woods zatím zřejmě nedává smysl. Tento fakt, ale rozhodně neodradil jednoho menšího výrobce kovů z Indie od registrace Woodsova jména jako své značky. Podle všeho hodlá zmíněná společnost Om Agro Chemicals nazvat jeden svůj produkt „Tiger Woods“ natolik, že zažádali o registraci jména na Indickém registračním úřadě v roce 2010. Tiger Woods osobně nebyl zprávou vůbec překvapen.

Není ale moc překvapující, že společnost, která vlastní práva na Tigerovu značku, ETW Corporation, kterou Woods založil v roce 1996, aby mohl řídit svou značku, podala nesouhlasnou námitku. Bylo by asi vtipné vidět v obchodech driver od Nike, na kterém by bylo napsáno: „vyrobeno z pravého Tiger Woods kovu.“

Stále jeden z nejlépe placených sportovců, i přes odhalení jeho aférek před téměř dvěma lety, Tiger Woods, je spojován s těmi největšími světovými společnostmi, jako je Nike, Tag Heuer nebo například Rolex. Om Agro Chemicals, výrobce a obchodník s kovy o značku zažádala již v roce2010. Celý proces vyřízení žádosti je komplikovaný, ale vzhledem k podané námitce zasvěcení odhadují, že indická společnost si pro svůj kov bude muset vymyslet jiné jméno.

 

Aneta Zárubová