Co má společného Michael Phelps a Hank Haney?

13.08.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Michael Phelps

S tím, jak Michael Phelps ukončil svou kariéru vrcholového plavce, je nyní připraven zahájit novou životní etapu, jejíž velkou součástí má být golf. Jeden týden po ukončení své neuvěřitelné olympické kariéry, ve které stačil nasbírat dvaadvacet medailí, se přihlásil k Hanku Haneymu jako žák v jeho pořadu The Haney Project. Pořad je vysílán na Golf Channelu.

„Moc se na tento projekt ve spojení s televizním kanálem Golf Chanel těším, hlavně pak na spolupráci s Hankem a na to, co společně dokážeme na hřišti,“ nechal se v sobotu slyšet plavec. Odmítl ale spekulace o tom, že by pro něj byl golf druhou kariérou, na další OH v Riu v roce 2016 ho s holí v ruce tedy asi neuvidíme. Jaké má ale v golfu cíle? Haney zmínil, že by Phelps rád vyhrál mistrovství ve svém domácím klubu. „Golf ho hodně baví, zabere mu to sice trochu času, ale měl by se zlepšovat docela rychle, alespoň podle toho, co jsem viděl,“ potvrdil Haney. Phelpsova výhoda by také mohla spočívat v jeho neobyčejně dlouhých pažích. Zajímavé, je, že když se o někom v golfu řekne, že má velký potenciál, pro lidi to všeobecně znamená, že má dlouhé rány. V překladu to ale znamená, že mu to také létá všude.

Bývalý trenér Tigera Woodse, Haney, v minulosti ve svém televizním pořadu spolupracoval i s herci Rayem Romanem, Charlesem Barkleym. Na obrazovkách tedy uvidíme, jak si Phelps a Haneym zahraje na těch nejkrásnějších hřištích po světě a bude se díl od dílu snažit zlepšovat svou hru. Phelps svět procestoval jako plavec, bude pro něj tedy jistě zajímavé se zaměřit na cestování po golfových hřištích. Golf se pro něj stal nyní novou výzvou a motivací.

Nechme se tedy překvapit, jak si vynikající plavec poradí se zeleným sportem. Ještě jeden fakt hraje v jeho prospěch, a sice že momentálně nemá zaměstnání a tedy spoustu času na trénink.

 

Aneta Zárubová