Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Co ještě zavinila sopka? Prezident Obama šel konečně na golf

20.04.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Barack ObamaMrak sopečného prachu z Islandské sopky, který uvěznil neskutečné množství cestovatelů na různých místech po světě, se golfu nedotkl zdaleka tak jako ostatních sportů. Podle BBC je to hlavně proto, že European Tour nyní běží v Asii. Odložen byl jen Moroccan Golf Classic. Je ale velmi nepravděpodobné, že se výjimečná situace v Evropě dotkne například  Ballantine’s Championship v Koreji na okruhu PGA European Tour, když většina hráčů je v Asii již po čínském Volvo Open.

Výbuch sopky nemá viditelný dopad ani na PGA Tour, která je po další týdny v Jižní Americe. Podle listu The Washington Times byl jediným evidovaným dopadem na americký golf, že si mohl jít prezident Barack Obama v neděli zahrát 18 jamek. Jeho plánovaná cesta do Polska na pohřeb zesnulého polského prezidenta Lecha Kaczynskeho byla kvůli mraku sopečného prachu zrušena ovzduší a zrušeným letům. Náhlá nečekaná změna v jeho plánu způsobila prázdné místo v jeho diáři, a tak se prezident vydal na hřiště.

Během chladného, ale prosluněného dne prezidenta doprovodili ještě tři spoluhráči. Podle zpravodaje Marka Knollera z CBS Radia je to po dvaatřicáté, co si prezident zahrál golf od začátku svého úřadování 20. ledna 2009.

 

Aneta ZárubováAneta75P