Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Členka české PGA Zuzana Kamasová vyhrála turnaj Ladies European Tour

03.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

(freedrive)  Nečekaného, ale zcela zaslouženého vítězství dosáhla Zuzana Kamasová na Lalla Meryem Cupu v Maroku. Místem největšího úspěchu slovenské profesionálky, která svým členstvím patří do české PGA, bylo hřiště Soleil Golf Course. Žádný z členů PGA Czech doposud turnaj nejvyšší evropské úrovně nevyhrál.

Zuzana Kamasová se až do dnešního dne umístila na Ladies European Tour nejlépe na Suzhou Taihu Ladies Open v roce 2008. V Číně tehdy skončila na 9. příčce. Tři roky staré maximum o tomto víkendu výrazným způsobem překonala. V Maroku se na Lalla Meryem Cupu postupně zlepšovala, když turnaj zahájila výsledkem 71 ran a děleným pátým místem. Ve druhém kole profesionálka z Tálí zazářila – předvedla 68 úderů a v obou úvodních kolech nezahrála ani jedno bogey. Se skóre -5 se vyšvihla do vedení společně s Francouzkou Anne-Lise Caudal. Ve třetím kole dokonale využila zaváhání nejbližších konkurentek a suverénně se usadila v čele leaderboardu. Zopakovala svůj výkon z úvodního dne 71 a před svými pronásledovatelkami si vypracovala nadějný náskok čtyř ran. Poslední den turnaje přinesl obrovské drama plné zvratů. Kamasová ve druhé polovině závěrečného kola na čas ztratila vedení, ale nakonec přece jen nebezpečně dotírající Němku Caroline Masson udolala. Za vítězství získala prémii 48 750 euro.

Kamasová si pro největší triumf kariéry došla v 32 letech. Zajímavé je, že momentálně není držitelkou stálé karty na Ladies European Tour. Musela proto čekat na pozvánky od pořadatelů nebo sponzorů, případně doufat v odřeknutí některých hráček, které stálou kartu mají.

V Agadiru se sešly dvě evropské túry. Euroepan PGA Tour zde ve stejný čas pořádala na vedeljších hřištích turnaj Trophee Hassan II Trophy, ve kterém zvítězil David Horsey (na snímku vpravo se Zuzanou Kamasovou)

Zuzana Kamasová začínala s golfem poměrně pozdě – až v 19 letech. Přivedl ji k němu mladší bratr Palo, který ji s golfem seznámil při pobytu v USA na Floridě. Profesionálkou se stala na konci roku 2004, když postoupila na Ladies European Tour, do níž v následujícím roce vstoupila jako Playing Pro. Až do svého prvenství na Lalla Meryem Cupu si na Ladies European Tour připsala 42 startů a na finančních prémiích získala necelých 25 tisíc euro. Se začátkem loňské sezóny změnila své zařazení mezi profesionály z Playing Pro na Teaching Pro. V rámci vzdělávacího programu české PGA je studentkou 2. ročníku. Pravidelně se se Zuzanou Kamasovou můžeme potkávat i na turnajích Pilsner Urquell Czech PGA Tour. Na Slovensku pak v roli pomocné trenérky reprezentace přispívá k výchově mladých golfistů.

Foto © Petr Spilka a LET