Clarke si pro titul z Mallorky přiletěl rovnou z Baham, Wood selhal

15.05.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Darren Clarke

Chris Wood sliboval a chyboval. Poté, co se po třetím kole dostal do vedení o čtyři rány, si předpověděl dobrou hru i pro nedělní finále. To však totálně pokazil a na první turnajový titul dál čeká. Naopak svůj třináctý z European Tour si připsal Darren Clarke.

Dvaačtyřicetiletý Severoir byl pro svou velkou zkušenost z linksových hřišť některými odborníky favorizován ještě před začátkem turnaje Iberdrola Open na španělské Mallorce.

Tam se přemístil rovnou z jiného letoviska na bahamách, kde trávil dovolenou. „Někdy je zapotřebí stáhnout se a podívat se na věci z jiné perspektivy. A to jsem přesně udělal,“ vysvětlil vítěz důvod svého klidu a celkového rozpoložení.

Po tři kola se držel na dohled prvnímu místu a v neděli své umění rozvinul naplno. V těžkých podmínkách se našli pouze tři golfisté, jejichž denní bilance nese znaménko mínus. Clarke byl jedním z nich. Zahrál jednu ránu pod par, celkově -6 a Wooda s dalším Angličanem Davidem Lynnem, kteří se podělili o druhou pozici, předčil v konečném součtu o čtyři údery.

Dvě sezony se vysoký a robustní hráč musel obejít bez radosti z nějaké individuální pohárové trofeje, všechno si ovšem vynahradil loni v říjnu coby asistent kapitána vítězného rydercupového týmu Evropy. Teď má radost z individuálního výkonu i prémie  166 666 eur.

Clarke bojoval srdnatě. Tu se zachránil z fairwayového bunkeru, tam trefil chip-in. Sám sebe přibrzdil vinou double bogey na jedenácté jamce, kde trefil vodu, ale jeho nejvážnější protivník na tom byl s výkonností mnohem hůř.

Wood sice zapsal dvě birdie, ale také osm bogey. Vzrůstem ještě o něco vyšší, byť nepoměrně štíhlejší golfista než vítěz se dostával neustále do různých problémů, zejména na druhé devítce.

Na jamkách 12 a 13 to byly trojputty, drive úplně mimo na patnáctce. Aspoň malou radost si mohl udělat na závěrečné jamce, ale hole-in-one z toho nakonec o milimetry nebyl. „Když se vám začnou dít takové věci, hlava vám to nebere. Pak je těžké udržet kvalitu hry. Ale překonám to,“ komentoval své selhání Wood.

Clarke pro poraženéno hašel slova útěchy: „Dost s ním cítím. Je to mladý kluk a já si vzpomínám, že jsem byl před lety tam, kde je teď on.“