Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

PGA Tour – CJ Cup @ Nine Bridges

18.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Vítězný Brooks Koepka

Vítězný Brooks Koepka

PGA Tour – The CJ Cup Nine Bridges, Jeju, Jižní Korea
(18. – 21.10.2018, +7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Američan Brooks Koepka udržel náskok čtyř úderů, zvítězil (-21). Na poslední kolo si nechal to nejlepší. V první devítce hrál  opatrně tři birdie a dvě bogey a v polovině kola byl jednu ránu pod parem. V druhé devítce spustil koncert. Pět birdie a pečetící eagle na osmnáctce, druhou devítku hrál sedm ran pod. Celkem 64 ran, osm pod. Koepka suverénně zvítězil o čtyři údery před druhým Gary Woodlandem (-17) a o šest před dvojicí na třetím místě: Ryanem Palmerem a Rafalem Cabrera Bello (oba -15).
Palmer se na druhé místo vyšvihl ze 14. příčky díky rekordním čistým deseti birdie, z to sedm v řadě na jamkách 12 až 18. Zapsal skore posledního kola 62 ran.

Další umístění: 5. Day (-12), 10. Smith, Poulter, Scott (-10), 14. Hatton (-9), 18. Leishman, Noren, Matsuyama, Casey (-8), 23. Willett (-7), 29. Osthuizen (-6), 36. Els, Thomas, Snedeker (-5).

Vítězstvím v Koreji se Brooks Koepka poprvé stal světovou jedničkou. Na pomyslném světovém trůnu vystřídal Dustina Johnsona. „Cokoli jsem letos udělal bylo dobře a nechci nic měnit, jenom se lepšit“ uvedl vítězný Koepka. „Nemáte tušení, jak jsem teď nadšený. Nemůže se dočkat, až budu zase hrát,“ dodal.

Konečné pořadí

Sestřih finálového kola

.

Brooks Koepka

Brooks Koepka

Sobota – 3. kolo
Scott Piercy neudržel vedení z druhého kola. Zhoršil se o sedm ran a ustoupil na 2. pozici, kterou sdílí s Ianem Poulterem (-9). Do čela nastoupil Brooks Koepka, aktuální světová trojka.  Hrál čistých pět birdie, 67 ran. Vede s celkovým skore -13, s náskokem čtyř úderů na Piercyho a Poulterem.
Aktuální světová čtyřka Justin Thomas už do čelních pozic zřejmě nepromluví. Po třetím kole v paru ztratil 21 pozic a spadl na 43. místo (-1) se ztrátou osmi úderů na čelo turnaje.

Leaderboard

.

Scott Piercy

Scott Piercy

Pátek – 2.kolo
Američan Scott Piercy předvedl sedm čistých birdie a s celkovým skore -9 převzal vedení.
Brooks Koepka zahrál eagle, šest birdie a jedno bogey, 65 ran, sedm pod par a postavil se na 2. místo (-8).
Lídr prvního kola Chez Reavie se odsunul na 3. místo (-6).
Sedm čistých birdie hrál také Švéd Alex Noren. Výsledek ho katapultoval z 43. na 4. místo, které sdílí s Ianem Poulterem (oba -5).
Justin Thomas se zlepšil o tři údery a postoupil dopředu o 11 míst na 22. místo (-1).

Další pozice: 15- SW Kim (-2), 22. McDowell, Oosthuizen (-1), 30. Els, Casey, Day, Scott, Snedeker, Dufner (E), 44. Matsuyama, Hatton (+1), 56. Willett, Leishman, Schwartzel (+2), 71. Schauffele (+5).

Leaderboard

Sestřih 2. kola

.

Chez Reavie

Chez Reavie

Čtvrtek – 1. kolo
Vedení se ujal ostřílený šestatřicátník Američan Chez Reavie. Hrál pět birdie a jedno bogey 68 ran, čtyři pod par. Na druhém místě je dvojice Danny Willet z Anglie a Korejec Si Woo Kim se skore -3.

Brooks Koepka je na 11. místě (-1). Hrál čtyři birdie a tři bogey, 71 ran.
Obhájce loňského vítězství Justin Thomas zahájil výsledkem 73 ran se třemi birdie, dvěma bogey a jedním double bogey. Postavil se na 33. místo (-1).

Další pozice: 4. Poulter (-2), 11. McDowell, Matsuyama, Casey, Oosthuizen (-1), 19. Hatton (E), 19. Snedeker (E), 33. Els (+1), 47. Noren (+2), 54. Leishman (+3), 64. Schwartzel, Schauffele (+4).

Sestřih 1. kola

 

Nine Bridges GC

Nine Bridges GC

Úvod
Druhý ročník turnaje CJ Cup se uskuteční opět v komplexu Nine Bridges GC, na nejjižnějším místě Koreje, sopečném ostrově Jeju.

Hraje pouze 78 hráčů, přičemž světové špičce se do Koreje nechtělo ani letos. Přes vysokou dotaci hrají z aktuální první desítky světového žebříčku pouze Brooks Koepka a obhájce Thomas. Na startu dále budou  Hatton, Willett, Poulter, McDowell, Matsuyama, Casey, Els, Noren, Leishman,  Schauffele.

Hřiště Nine Bridges má par 72. Hřiště má osm mostů. Devátý most je metafora vyjadřující spojení klubu s hráči.

Dotace turnaje je 9,5 milionu dolarů. Loni zvítězil Justin Thomas.

Leaderboard

Odkazy:   Nine Bridges     Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

 

CJ Cup @ NIne Bridges – Preview