Čistou hru Jacobson nemá, první zámořský titul ano

27.06.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Fredrik Jacobson

Na evropském okruhu vyhrál třikrát, teď může Fredrik Jacobson oslavit premiérový titul ze zámoří. Jeho výkony na Travelers Championship byly výjimečně vyrovnané a zároveň nízké. S takovou kombinací zdolal konkurenci, přestože v posledním kole zahrál bogey.

Ano, jen jedno jediné. Jediné za celé čtyři dny. Přišel tak o možnost zařadit se po bok nemhoha těch, kdož dokázali vyhrát na PGA Tour s „čistou“ skórkartou. Naposledy to byl Lee Trevino v roce 1974.

Hřiště TPC River Highlands těm nejlepším tentokrát dostatečně nevzdorovalo. Jacobson chyboval pouze na desáté čtyřparové jamce, kde přitom předtím zahrál dvě birdie. Tentokrát však poslal přihrávku vpravo od greenu a už nedokázal zachránit par. Ale vzpamatoval se a dvojicí birdie přece jen odrazil konkurenty.

Ti se rekrutovali zejména z řad amerických hráčů. John Rollins a Ryan Moore zapsali ve finálovém kole 63 (-7) a přiblížili se vítězi na rozdíl jediného úderu.

Prvně jmenovaný to dokázal díky vynikajícímu finiši – na závěrečných osmi jamkách zahrál pět birdie. jeho krajan na dělené druhé pozici přišel o možnost vyzvat Švéda v play-off vinou bogey na osmnáctce. „Zahrál jsem tam snad svůj jediný špatný putt,“ postěžoval si Moore.

Nejlepší byl v neděli další z domácích hráčů Michael Thomson. Začal sice hned ranou navíc, ale pak devětkrát snížil na 62 úderů. S celkovou bilancí -18 je samostatně čtvrtý.

Jacobson měl pořádný půst co se týče turnajových výher. Všechny předešlé se datují do roku 2003, kdy měl tuto úžasnou sérii v Andalusíi, Algarve a Hongkongu. „Zdá se to být tak neuvěřitelně dlouho,“ přiznal hráč, jenž si tentokrát udělal radost v Connecticutu. „Cítil jsem, že se stále víc blížím, takže jsem rád, že to přišlo.“

V zámoří dokázal v předchozích letech vždy překročit milionovou hranici vydělaných peněz a bez problémů si držel účastnickou kartu. Teď má vystaráno na další dva roky.

Formu letos naznačil dvěma umístěními v top 10, jen třikrát z 18 startů neprošel cutem. Dosavadní pětisettisícový zisk však prémií 1,08 milionu dolarů výrazně překonal.