Čtyři Češi na Challenge v Římě

01.10.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Challenge Tour Tour – EMC Golf Challenge Open, Olgiata Golf Club, Řím, Itálie
(2. – 5. 10. 2014, bez časového posunu)

Sobota – dohrávka 2. kola
Žádná z Čechů neprošel cutem. Po přerušení pátečního prvního kola měli plný počet jamek Matuš (+6), Kořínek (+10) a Suchan (+19). Předpokládaný cut byl na hodnotě +5, na které přerušil Petr Gál. Ten bohužel na posledních šesti jamkách přidal jedno bogey a naděje skončily i pro něj, cut už se nepohnul.

C čele je Němec Flirian Fritsch (-5).

Pátek – 2. kolo
I druhé kolo bylo přerušeno pro tmu a bude se dohrávat v sobotu ráno. Plný počet jamek mají Matuš, Kořínek a Suchan, ale všichni tři se nacházejí již za hranicí předpokládaného cutu (+5). Šanci má ještě Petr Gál, který přerušil na 12. jamce se skore +5.
Lídrem s plným počtem jamek je Němec Florian Fritsch (-5).

Čtvrtek – 1. kolo
První kolo začalo se zpožděním kvůli promáčenému hřišti a bylo přerušeno pro tmu. Lídrem v klubovně je Francouz Alexandre Kaleka (-4).
Čeští hráči mají odehraný plný počet jamek, ale zatím se nijak nevyznamenali. První českou vlaječku najdeme na 73. místě, na kterém přenocuje Stanislav Matuš s výsledkem 75 ran (+4), druhou na 92. místě, kde jsou Aleš Kořínek a Petr Gál se 76 ranami (+5) a čtvrtou na 115. místě Daniela Suchana 81 (+10).


Poslední letošní příležitosti zahrát si v dostupné destinaci mezi evropskou konkurencí využívají čtyři čeští profesionálové Aleš Kořínek, Daniel Suchan, Stanislav Matuš a Petr Gál – první dva členové Relmost ProGolf Teamu, druzí dva spolupracující s ním. V další fázi sezony se nižší kontinentální okruh přesune do Číny (dvakrát) a Ománu, listopadové finále je pak ve Spojených arabských emirátech. Ani jeden z kvarteta zkušenost s parem 71 o délce 6 918 metrů nemá, turnaj se mezi challengery vrací díky novému sponzorovi po dvouleté přestávce. Má nejvyšší dotaci ve své historii, a to 180 tisíc eur (necelých pět milionů korun).

Odkazy: … Olgiata GC Satelitní mapa hřištěStránky turnajeOrder of Merit

.