Pět Čechů na Challenge ve Švýcarsku

18.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Challenge Tour – Swiss Challenge presented by Association Suisse de Golf, Golf Sempachersee, Lucern, Švýcarsko
(17. – 20. 7. 2014, bez časového posunu)

Pátek – 2. kolo
Turnaj skončil dalším českým fiaskem. Ani jeden z pětice zúčastněných neprošel cutem, nejlepší z nich Ondřej Lieser skončil na děleném 104. místě, čtyři rány od postupové hranice. Všichni nasbírali ve dvou kolech plusové hodnoty od čtyř do čtrnácti úderů. Vedoucí duo Bernd Ritthammer (Německo), George Murray (Skotsko) má průběžné skóre -10.

Lieser nedokázal zužitkovat dobrou výchozí pozici ze čtvrtku. V jeho zápisu jsou opět dvě double bogey, jenže tentokrát je golfista nedokázal kompenzovat jako den předtím a zapsal 75 (+4). Nejlepší český výsledek je na kontě Daniela Suchana, ale i jeho 73 ran zatížených jedním triple bogey je plusových. Marek Nový se zhoršil na 76 (+5), hrál pět bogey a ani jednou neskóroval. Lukáš Tintěra musí turnaj považovat za vyloženě zkažený. Podruhé za sebou 77 ran a celkové skóre +12 neodpovídá úrovni, na kterou se již několikrát dostal. Také amatér Peter Dědek mladší zopakoval výsledek z úvodního dne, v jeho případě 78, a klesl na sedmé místo od konce výsledkové listiny.

Výsledky a umístění Čechů: 104. Lieser +4, 126. Suchan, Nový +7, 143. Tintěra +12, 150. Dědek ml. (am.) +14.

Čtvrtek – 1. kolo
Pouze jeden z českých golfistů uspěl. Ondřeji Lieserovi dává výkon 71 ran (E) solidní naději na cut. Marek Nový byl o dvě rány horší a k postupu bude muset přidat, Daniel Suchan začal tradičně ve druhé stovce průběžného pořadí, ještě hůř než on jsou na tom Lukáš Tintěra a amatér Petr Dědek mladší. V čele se usadil Španěl Charly Simon s výsledkem 65 (-6).

Ani Lieser se nevyvaroval velkých zaváhání a výkyvů, na jamkách 3 a 11 zapsal double bogey. Prosté bogey však bylo jen jedno a pěti birdie dokázal dorovnat skóre na úroveň, s jakou se pokaždé začíná. Skvělý měl hlavně finiš, tři birdie se mu podařila na závěrečných čtyřech jamkách. Naopak Nový se na even paru držel ještě dvě jamky před koncem, ale přišla pětiparová sedmička (hráč začal na odpališti 9) a s double bogey i výrazný pokles výsledkovou listinou. Suchan hrál pouze jedno birdie, Tintěra sice tři, ale na druhé devítce jen čtyři bogey a to už měl na kontě triple bgey ze čtyřparové pětky.

Výkony a pořadí Čechů: 46. Lieser 71 (E), 84. Nový 73 (+2), 127. Suchan 76 (+5), 135. Tintěra 77 (+6), 142. Dědek ml. (am.) 78 (+7).

Češi se k jednomu z méně známých švýcarských jezer vydávají ve stejném počtu jako loni. Ani jeden z nich neprošel cutem, blýskl se jen Filip Mrůzek výkonem 66 ran (-5) ve druhém kole. Letos ale nestartuje, účast si z kvinteta zopakují jen Marek Nový a Lukáš Tintěra. Z Relmost týmu je doplní Daniel Suchan a amatér Petr Dědek mladší. Ondřej Lieser se do startovní listiny dostal díky svému zařazení do hierarchie hráčů Challenge Tour.

V areálu jsou dvě osmnáctky, kratší Lakeside a delší Woodside, kde se bude hrát. Hřiště má normálně par 72, ale pro profesionály se mění na 71 a jeho délka je 6 537 metrů. Název může zmýlit, ale na čtrnácti jamkách jde do hry vodní překážka. Hraje se o podíly z dotace 160 tisíc eur (asi 4,4 milionu korun).

Odkazy: … Golf Sempachersee … Hřiště na satelitní mapěStránky turnaje … Order of MeritLoňské zpravodajství na golf.cz

.