Čtyři Češi na Challenge v Belgii

22.06.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Challenge Tour – Belgian Challenge Open, Cleydael Golf And Country Club, Aaartselaar, Belgie
(19. – 22. 6. 2014, bez časového posunu)

Neděle – finálové kolo
Solidní vystoupení zakončil Petr Gál kolem na úrovni even par. Uzavřel tak turnaj se skóre -2 a umístěním na děleném 54. místě konečného pořadí. V závěrečném dnu šel sice nejprve vinou dvou bogey výsledkově níž, ale dvojice birdie na jamkách 8 a 9 ho vrátila na začátek. Na druhé devítce přidal po jednom birdie a bogey. Gálovi patří prémie 576 eur.

Nejvyšší podíl z prize money 25 600 eur si odvezl Angličan William Harrold, jenž na první jamce play-off zdolal Němce Floriana Fritsche. Oba zakončili dvaasedmdesát jamek výkonem -18.

Sobota – 3. kolo
Výkon 70 ran (-1) je druhým, který Petr Gál stlačil pod par hřiště. Dostal se na skóre -2 a mírně si polepšil na dělené 57. místo. Po osmé jamce byl český golfista jednu ránu nad parem, díky birdie na jamkách 13 a 17 se dostal do mínusu. Je vzdálen pět úderů k top 25.

Na nejlepší je to ovšem ještě výraznější dálka, lídr William Harrold z Anglie hraje -13.

Pátek – 2. kolo
Petr Gál si pohoršil na 74 ran (+3) a s průběžným skóre -1 napjatě čekal na odpolední program, už před jeho koncem však bylo jasné, že projde cutem do víkendové části turnaje. Nemuselo to tak dopadnout, český golfista na tom byl zle. Hrál dvě bogey na druhé devítce, kde začínal, double bogey na jamce číslo 1 a ještě jedno bogey. Dvojicí birdie na jamkách čtyři a pět se vrátil do hry, víckrát už ale skórovat nedokázal. Nakonec bilance -1 znamenala místo mezi osmašedesáti finalisty.

Zbylí tři krajané se do vyšších pater leaderboardu neposunuli. Ondřej Lieser po třech birdie a třech bogey zvládl alespoň even par a s konečnou bilancí +3 se dostal do první stovky, konkrétně na 93. místo. Naopak klesl Marek Nový, jehož 75 (+4) a celkových +6 je daleko od jeho ambicí, až 127. pozice nakonec není o moc lepší než jakou zaujal Daniel Suchan. Ten je v této konkurenci zatím spíš na zkušené, hrál to co Nový a celkově +10, čímž se zařadil na 142. příčku.

Čtvrtek – 1. kolo
Ve velkém stylu začal Petr Gál, jako jediný z českého kvarteta. Donesl výsledek  67 (-4)  a zaútočil na první desítku průběžného pořadí. I když se do ní nedostal, ve skórkartě má tři bogey, ale i eagle ze čtyřparové čtvrté jamky, což stačí na dělené 14. místo. Vede Angličan Davis Coupland (-8).

Ostatní Češi se jeho výkonu nepřiblížili a zařadili se na konec první a do druhé stovky leaderboardu. Marek Nový (99.) hrál čtyři bogey a dvě birdie, celkem 73 (+2). Ondřej Lieser (112.) po bidie na deváté jamce hrál ve druhé polovině bogey, double bogey a ještě bogey, dohromady 74 (+3). Daniel Suchan (141.) se i přes dvě double bogey dobral k číslu 77 (+6).

Před turnajem
Ondřej Lieser se z čekací listiny dostal do startovního pole a rozšířil počet startujících Čechů na čtyři. Pozvánky obdrželi Marek Nový, Petr Gál a Daniel Suchan.

Střetnou se s klasicky slušnou konkurencí na málo známém hřišti vzdáleném 15 kilometrů od Antverp. Má par 71 a z mistrovských odpališť délku 5 988 metrů. Dotace činí 160 tisíc eur (4,4 milionu korun) a titul přijel obhajovat Angličan s australskými kořeny Daniel Gaunt. Nový, Gál ani Martin Příhoda loni neprošli cutem. Hrálo se jako Telenet Trophy na hřišti Royal Waterloo.

Odkazy: … Cleydael G&CCHřiště na satelitní mapěLoňské zpravodajství na golf.czOrder of Merit

.