Challenge – Charkov Superior Cup

13.09.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

European Challenge Tour, Charkov Superior Cup, Charkov, Ukrajina (12. – 15.9.2013, časový posun +1 hodina)

Neděle – poslední kolo
Zvítězil Holanďan Daan Huizing (-15) před Korejcem Shiwanem Kime (-13) a Angličanem Danielem Brooksem (-12).

Pátek – 2.kolo
Adam Rajmont se čtyři jamky před koncem druhého kola zranil. Při ráně z vysokého roughu neudržel stabilitu a polevilo mu koleno. Nakonec donesl 84 ran, je na 118. místě (+17)  a nepostoupil cutem.  Hned zítra cestuje domů a k lékaři. Podle předběžných zpráv ho čeká operace menisku.  Aleš Kořínek hrál 76 úderů (+4) a je na 110. pozici (+16), také hluboko pod hranicí cutu.
Do čela turnaje se vynikajícím výsledkem 64 úderů (-8) dostal Korejec Kim Si-hwan. Má průběžné skóre -14 a vede o šest úderů před Angličanem Lloydem Kennedym (-8). Na jamce číslo jedenáct zahrál hole in one, stejně jako deset minut před tím na stejné jamce Mark Haastrup.

Čtvrtek – 1. kolo
Adam Rajmont i Aleš Kořínek mají za sebou prvních 18 jamek. Rajmont zahrál 77 ran (+5), které ho řadí 115. místo.  Kořínek se dělí o 118. místo se Ševčenkem (+12).
V čele turnaje je Francouz Victor Riu (-8).

Poslední turnaj European Challenge Tour 2013 na evropské půdě se premiérově koná na východní Ukrajině. V Charkově bude mnoho hráčů bojovat o umístění v top 15 žebříčku, které jim zajistí účastnickou kartu na sezonu 2014.

Akce se účastní čeští hráči profesionálové Aleš Kořínek a Adam Rajmont. Ten přestoupil k profesionálům v těchto dnech a turnaj je jeho profesionální premiérou. V Charkově je také třetí člen české PGA, její generální sekretář Michael Jon, který zde působí jako mezinárodní rozhodčí.

Turnaj je příležitostí pro mnoho ukrajinských hráčů, mezi kterými vyniká bývalý fotbalista Dynama Kyjev, AC Milán a Chelsea Andrij Ševčenko. Hrají zde vítězové předchozích turnajů Manley, Frittelli, Dantrop, Pavan, Crespi, Gaunt, Pinto a vítěz z Kunětické Hory, Francouz Calmels. Další ostřílení hráči jako  Figuereido, DelMoral, Davies, Brier, Vancsik, Saltman, Guerrier nebo Lima se určitě také pokusí promluvit do konečného pořadí.

Hřiště charkovského Superior Clubu je kratší, technické a je ve výborné kondici. Je trochu podmáčené po dvou týdnech dešťů. Má par 72 a délku 6 303 metrů.

Turnaj má dotaci 200 000 eur, kolem pěti milionů českých korun. Na prvního vítěze čeká 32 000 eur, přes 800 000 českých korun.

 

Odkazy: … Superior Golf & Spa ResortHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

.